Субота, Жов 16, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Винахідники пропонують замінити бавовну текстилем із «морських» рослин (ВІДЕО)

Вівторок, 14 липня 2020 року

Студенти з Великобританії створили тканину з солестійких рослин. Новий матеріал можна використовувати в текстильній промисловості, економлячи таким чином ресурси прісної води на Землі.

Над проектом під назвою SaltyCo працювала команда, що складається зі студентів Імперського коледжу Лондона і Королівського коледжу мистецтв. Вони усвідомили, наскільки великих витрат води потребує виробництво текстилю, і об'єдналися, щоб знайти рішення проблеми виснаження запасів прісної води на планеті.

Інженер-механік Джуліан Елліс-Браун говорить, що вони були по-справжньому шоковані тим, скільки ресурсів витрачається на текстильну промисловість, і на моду зокрема. Наприклад, для виробництва всього лише 1 кг матеріалу з бавовни потрібно витратити майже 20 тисяч літрів прісної води. А щоб отримати бавовняну тканину для створення однієї шкарпетки, необхідно витратити 1200 літрів води, що еквівалентно кількості води, яку людина випиває за 3 роки.

У винахідників з'явилася ідея: використовувати для виробництва волокна рослини, які можуть рости в солоній воді. Після різних досліджень і тестувань, команді вдалося отримати з солестійких рослин три види матеріалу: ткане і неткане полотно, а також наповнювач.

Наповнювач SaltyCo — це теплий, легкий і водовідштовхувальний матеріал. Він може бути використаний для набивання курток та інших виробів і вже практично готовий до запуску на ринок.

Неткане полотно було розроблено в декількох варіантах, і його можна застосовувати для створення штучної шкіри та різних аксесуарів.

Ткане полотно ще вимагає додаткових напрацювань. Як пояснюють новатори, зрештою його властивості мають нагадувати властивості тканини з льону або бавовни.

Творці SaltyCo говорять, що з нового матеріалу можна буде шити різний одяг: футболки, брюки, куртки та ін. Вони сподіваються, що їхні натуральні тканини з солестійких рослин зможуть завоювати ринок і стати гарним доповненням до веганських і екологічних матеріалів, які з'явилися в багатьох сферах промисловості останнім часом.

Читайте далі:

Шкіра з кактуса опунція — новий мексиканський винахід

Природність у сучасному одязі або чому відео COS такі атмосферні

Виставка ленд-арту серед пісків і скель в Саудівській Аравії

«Створені, щоб зникнути»: екологічні соломинки з морських водоростей

Comments   

загрузка...