ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Винахідники пропонують замінити бавовну текстилем із «морських» рослин (ВІДЕО)

Велика Епоха

Студенти з Великобританії створили тканину з солестійких рослин. Новий матеріал можна використовувати в текстильній промисловості, економлячи таким чином ресурси прісної води на Землі.

Винахідники пропонують замінити бавовну текстилем із «морських» рослин (ВІДЕО)

Над проектом під назвою SaltyCo працювала команда, що складається зі студентів Імперського коледжу Лондона і Королівського коледжу мистецтв. Вони усвідомили, наскільки великих витрат води потребує виробництво текстилю, і об'єдналися, щоб знайти рішення проблеми виснаження запасів прісної води на планеті.

Інженер-механік Джуліан Елліс-Браун говорить, що вони були по-справжньому шоковані тим, скільки ресурсів витрачається на текстильну промисловість, і на моду зокрема. Наприклад, для виробництва всього лише 1 кг матеріалу з бавовни потрібно витратити майже 20 тисяч літрів прісної води. А щоб отримати бавовняну тканину для створення однієї шкарпетки, необхідно витратити 1200 літрів води, що еквівалентно кількості води, яку людина випиває за 3 роки.

У винахідників з'явилася ідея: використовувати для виробництва волокна рослини, які можуть рости в солоній воді. Після різних досліджень і тестувань, команді вдалося отримати з солестійких рослин три види матеріалу: ткане і неткане полотно, а також наповнювач.

Винахідники пропонують замінити бавовну текстилем із «морських» рослин (ВІДЕО)

Наповнювач SaltyCo — це теплий, легкий і водовідштовхувальний матеріал. Він може бути використаний для набивання курток та інших виробів і вже практично готовий до запуску на ринок.

Неткане полотно було розроблено в декількох варіантах, і його можна застосовувати для створення штучної шкіри та різних аксесуарів.

Ткане полотно ще вимагає додаткових напрацювань. Як пояснюють новатори, зрештою його властивості мають нагадувати властивості тканини з льону або бавовни.

Винахідники пропонують замінити бавовну текстилем із «морських» рослин (ВІДЕО)

Творці SaltyCo говорять, що з нового матеріалу можна буде шити різний одяг: футболки, брюки, куртки та ін. Вони сподіваються, що їхні натуральні тканини з солестійких рослин зможуть завоювати ринок і стати гарним доповненням до веганських і екологічних матеріалів, які з'явилися в багатьох сферах промисловості останнім часом.

Читайте далі:

Шкіра з кактуса опунція — новий мексиканський винахід

Природність у сучасному одязі або чому відео COS такі атмосферні

Виставка ленд-арту серед пісків і скель в Саудівській Аравії

«Створені, щоб зникнути»: екологічні соломинки з морських водоростей