Субота, Жов 23, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Як змінилося життя керівника компанії під час пандемії в Китаї

Четвер, 9 квітня 2020 року
Epoch Times | Epoch Times

Люди в масках йдуть по мосту через річку Янцзи, Ухань, провінція Хубей 1 квітня 2020 року HECTOR RETAMAL/AFP via Getty Images

29 березня німецька щоденна газета Die Welt опублікувала інтерв'ю з німцем Томасом, який два роки живе в Чунціні.

Томас (псевдонім, оскільки чоловік попросив кореспондента не розкривати справжнє ім'я) працює керуючим в компанії з будівництва великих об'єктів.

Чунцін знаходиться за 600 км від Уханя. Під час новорічних свят до Томаса доходили повідомлення про вірус, але на той час він разом із колегами по роботі не зважав на ці попередження.

Томас навіть вирушив до друзів в Сінгапур. Але незабаром ситуація в Чунціні кардинально змінилася. Коли чоловік зібрався повернутися у місто, начальник попередив, щоб Томас підготувався до 14-денного карантину і запасся продуктами.

На зворотному шляху до Чунціна він купив локшину швидкого приготування, щоб вистачило на три тижні, і придбав 150 медичних масок.

У дворі багатоповерхівки, де мешкає Томас, чергували п'ять працівників житлового комітету, всі в чорних куртках із червоними нашивками на рукавах. Вони пропустили Томаса лише завдяки домовласникові, який знав його особисто.

Програма моніторингу і контролю на телефонах

Томас розповів про те, що багато іноземців у Китаї не може користуватися додатками з доставки їжі додому через те, що в них важко розібратися. Тому влада міста дозволяла іноземцям виходити з будинку раз на два дні, щоб купити продукти. На спеціальній картці фіксували час виходу і приходу.

Усіх китайців зобов'язали на телефонах в додатку WeChat встановити нову програму моніторингу і контролю, але для іноземців це було необов'язково, оскільки зареєструватися могли лише власники китайських номерів.

Програма записує активність людини за останні кілька днів. Вільно переміщатися можуть тільки ті, у кого зелений код. Якщо код жовтий або червоний, людина повинна залишатися на карантині, оскільки ці кольори означають, що людина, можливо, контактувала із зараженими.

Кожного разу перед входом у магазин Томаса просили показати колірний код. Через те, що чоловік не використовував цей додаток, йому доводилося довго пояснювати про це контролерам магазину.

Після карантину

«Зараз всі роблять вигляд, що все повертається в норму», — говорить Томас.

Але насправді ситуація не сильно змінилися.

Будівництво продовжилося, але відчувається нестача працівників, які не повернулися з інших провінцій.

Томас додав, що рівень забруднення повітря, як показує мобільний додаток, як і раніше низький. Це означає, що багато підприємств досі не відкрилися і кількість машин на дорогах мала. Томас впевнений, що китайці почнуть працювати, коли їм скаже уряд, але це теж не означає, що все повернулося в нормальне русло.

Він розповідає, що кілька днів тому ресторани і бари знову відкрилися, однак у них майже немає відвідувачів. У ресторані за рогом раніше працювали 11 співробітників, а зараз тільки три.

У Томаса ці показники викликають тривогу. Вони говорять про те, що люди не вірять повідомленням уряду про спад епідемії.

Чоловік також зауважив, що зросла кількість безробітних. Раніше він не міг знайти працівників, а тепер звертається безліч бажаючих. Чоловік додав, що заробітна плата зменшиться, тому що дуже багато претендентів.

Він додав, що в останніх повідомленнях офіційних ЗМІ Китаю розрізняють «місцевих інфікованих» і «заражених приїжджих іноземців». Тому китайці турбуються, що іноземці привезуть вірус, і через це в країні посилюються націоналістичні настрої.

Томас рішуче говорить:

«Якщо спалах знову відбудеться, то провину перекладуть на іноземців. Якщо таке трапиться, я відразу виїду з Китаю ».

Джерело: Epoch Times

Читайте далі:

Щоб не заразитися коронавірусом потрібно кинути палити

Які можуть бути наслідки після коронавірусу

Звіт ВООЗ виявляє 14 симптомів хворих на коронавірус

Цензура в Китаї: КПК забороняє обговорювати владу і коронавірус у чатах

Найчастіші питання щодо коронавіруса COVID-19

Китайські журналісти розповідають правду в соцмережах

Компартія Китаю намагається спростувати інформацію про джерело коронавірусу

Вірусолог: 6 особливостей коронавірусу

На 21 мільйон зменшилось користувачів мобільного зв'язку в Китаї

Чи безкорислива допомога Китаю Європі

Тоталітарна система краще підходить для боротьби з вірусом, ніж демократична?

Влада Китаю карає за розповсюдження неофіційних новин

Китай хоче зберегти репутацію, а платити за це нам — думка експерта

Чи потрібно мити куповані овочі та фрукти з милом від вірусів?

Китай дуже турбують безсимптомні пацієнти з COVID-19, які поширюють вірус далі

Американські експерти закликають Китай розкрити лабораторні записи щодо коронавірусу

Китайці скуповують продукти боячись кризи

Comments   

загрузка...