Субота, Жов 16, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Дизайнери досліджують вплив лісової промисловості на екологію — виставка Cambio

П'ятниця, 27 березня 2020 року
Epoch Times | Epoch Times

У художній галереї Serpentine Sackler у Лондоні було відкрито виставку на тему лісової промисловості.

У експозиції представлено деякі зразки порід дерева і вироби з деревини. Але основним її акцентом є дослідження впливу, який чинить лісова промисловість на довкілля.

Автори виставки вирішили обрати для вивчення саме цю галузь, адже деревина — це один із найпоширеніших у світі матеріалів.

Cambio

Науково-дослідний проект Cambio було створено дизайнерською студією Formafantasma, яка працює в Амстердамі, Нідерланди. Її засновники — двоє італійських дизайнерів Андреа Трімаркі (Andrea Trimarchi) та Сімоне Фаррезін (Simone Farresin).

Проект отримав назву від слова «камбій» (лат. cambium — тканина дерева, що відповідає за його розростання в товщину). Це значення відображено і в плануванні виставкових залів, які розташовані концентричними колами навколо двох центральних кімнат.

За словами дизайнерів, їхня мета — не лише створювати готові об'єкти, але й проводити експерименти і дослідження. А виставка — це одна з можливостей презентувати свою роботу.

Formafantasma співпрацювала з різними експертами з лісової промисловості та фахівцями з дерева, у яких дослідники брали інтерв'ю.

Криміналістичний аналіз

Один із розділів на виставці присвячено «криміналістичному аналізу» дерев'яних виробів, які щорічно продаються у Великобританії. У ньому розглядається, наскільки відповідально з юридичної та етичної точки зору діють виробники.

Дослідження проілюстровано інсталяцією, яка являє собою вежу з табуреток. Нижня табуретка виготовлена ​​з найстарішого дерева (60 років), а верхня — з наймолодшого. Дизайнери пояснюють, що вирубка молодих дерев не дозволяє домогтися того, щоб компенсувати збитки для довкілля, які наносяться під час виробництва.

Поглинання вуглекислого газу і вироблення кисню — природна робота дерев, і якщо ми зрізаємо дерево раніше терміну, воно не встигає принести ту користь, яку могло б приносити протягом десятиліть.

Каталог

Дерево є чудовим матеріалом, але необхідно розуміти, який вплив на навколишнє середовище чинять процеси заготівлі сировини та виготовлення виробів з лісоматеріалів.

Дизайнери також випустили каталог виставки із зображеннями експонатів, схемами, картами і даними їхніх досліджень.

Читайте далі:

Літаюча тарілка на дереві та інші несподівані проекти шведського архітектора

Виставка пластинованих тіл у Києві: звідки тіла?

Виставка ленд-арту серед пісків і скель в Саудівській Аравії

Comments   

загрузка...