Неділя, Вер 20, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Багато спати шкідливо для організму, з'ясували вчені

Понеділок, 24 серпня 2020 року

Ми часто чуємо про те, як шкідливо недосипати. Нестача сну може призвести до різних порушень у роботі організму — наприклад, до ожиріння і розвитку таких хвороб, як діабет чи навіть рак. Але інша сторона порушення сну — його надлишок — залишається майже недослідженою.

Багато хто в сучасному суспільстві не може дозволити собі висипатися, тому зусилля вчених в основному спрямовані на з'ясування впливу недосипання на організм людини. І все ж є люди, які дозволяють собі розкіш спати довше, ніж рекомендовані 7–8 годин на добу.

Нещодавні дослідження у цій сфері виявили, що таким щасливчикам, імовірно, не так вже й пощастило.

Ризик інсульту

В опублікованому у журналі «Neurology» звіті говориться про те, що ті, хто спить вночі більше 9 годин, схильні до ризику виникнення інсульту. А саме: ті, хто спить більше 9 годин на добу, страждають від інсульту на 23% частіше, ніж ті, хто спить рекомендовані 7 годин.

Окрім того, люди, які виробили звичку регулярно дрімати вдень по 90 хвилин, схильні до інсульту на 25% частіше, ніж ті, хто дрімає менше, ніж 30 хвилин.

За попередніми даними, такі результати пов'язують із тим, що у людей, які звикли довго спати, часто виникають проблеми з холестерином та іншими чинниками, які викликають інсульт. Тривалий сон також в основному пов'язаний із неактивним способом життя, що також є однією із причин для інсульту.

Хвороби серця

Аналогічне дослідження, опубліковане у «Journal of the American Heart Association», показало, що люди, які сплять більше 8 годин на добу, схильні до ризику проявів серцево-судинних захворювань. А ті, хто спить 10 годин на добу, наражаються на ризик смерті на 30% частіше, ніж люди, які сплять по 7 годин.

Чи корисно висипатися на вихідних?

Дослідження, звіт про які було опубліковано у «Current Biology», говорять про те, що довгий сон на вихідних не завжди корисний для здоров'я.

Вчені розділили піддослідних на три групи. Учасники з першої групи спали по 9 годин, із другої — лише по 5 годин, а із третьої — 5 годин від понеділка по п'ятницю, але зате могли висипатися на вихідних.

За підсумками дослідження було виявлено, що піддослідні з обох груп, які мали недостатній та нерегулярний сон, стали споживати більше їжі та набрали вагу.

Оскільки через нестачу сну організм спалює більше калорій, тіло вимагає більше їжі. Тому порушення сну або його нерегулярність стають причиною переїдання.

Діабет

За словами вчених, дослідження допомогли зрозуміти, що непостійні графіки сну призводять до нездатності організму регулювати рівень цукру у крові. Внаслідок порушень сну виникають різні хворобливі симптоми: високий кров'яний тиск, високий рівень цукру у крові, підвищення холестерину, збільшення ваги, виникнення серцевих захворювань, діабету та інсульту.

Семигодинна норма

Усе вищезгадане підводить нас до питання про причини і наслідки. Тобто, що є початковим: люди, які схильні до різних захворювань, схильні більше спати — або ж ті, хто багато спить, потім піддаються ризику захворювань?

Однозначної відповіді немає, але зрозуміло одне: сон — складне явище, і на нього впливає велика кількість чинників (наш психологічний стан, спосіб життя, проблеми вдома і на роботі, сезон та інше). Незважаючи на це, варто дотримуватися рекомендованих 7 годин на день, і намагатися, щоб графік сну в різні дні був рівномірним.

Читайте далі:

Битва за час не робить нас щасливими

Пластичний хірург, який страждав від захворювань більше 30-ти років: «Завдяки Фалунь Дафа я став здоровим»

Чоловіки та жінки відчувають себе в космосі по-різному

Comments   

загрузка...