Субота, Тра 8, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Давньоєгипетський дерев'яний птах насправді є планером, — дослідження

Вівторок, 28 липня 2020 року
Epoch Times | NTDTV.com

Здавна людина мріяла, що одного разу зможе, наче птах, злетіти до небес. Таку думку можна зустріти в легендах і міфах народів різних країн світу.

Але лише в 1903 році люди оволоділи знаннями аеродинаміки і побудували перший літак.

Однак археологи виявили, що в багатьох частинах світу є стародавні зображення літальних апаратів, дуже схожих на сучасні літаки, проте їхній вік перевищує 4 тис. років.

Давньоєгипетський дерев'яний птах насправді є планером

У 1898 році в єгипетській гробниці в районі Саккари археологи виявили артефакт, дуже схожий на сучасний планер. Вік знахідки налічує понад 4 тис. років. Ця модель виготовлена з невеликого шматка фігового дерева, яке росло в Стародавньому Єгипті, і має вагу близько 31,5 грама.

Коли знахідку виявили, літак ще не було винайдено, тому ніхто не сумнівався, що це фігурка якогось птаха. Сьогодні артефакт зберігається в Каїрському музеї в Єгипті.

Фото: Дерев'яний птах commons.wikimedia.org/CC BY 2.0

У 1969 році археолог д-р Халіл Мессіха, ретельно вивчивши знахідку, дійшов висновку, що ця «дерев'яна модель птаха» насправді є моделлю літака.

Деякі експерти вважають, що вона має базові характеристики сучасного літака: довжина фюзеляжу становить 14,2 см, розмах крил — 18,3 см, кінчик носа — 3,3 см.

Положення і пропорції різних деталей дуже точні. Хвіст давньоєгипетського птаха вертикальний і більше схожий на хвіст літака, а крила трохи зігнуті до низу, що сприяє збереженню стійкості під час польоту.

Щоб перевірити льотно-технічні характеристики «саккарского птаха», студенти з аерокосмічного коледжу Університету Тонджі вирішили зробити модель літального апарату за параметрами дерев'яного артефакту.

Під час першого випробувального польоту «птах» одразу злетів, політ був стабільним. Було підтверджено, що «птах» володіє добрими аеродинамічними властивостями, завдяки яким може вільно перебувати в повітрі.

Гелікоптер фараона

У 1848 році, на вході до храму Сеті у стародавньому єгипетському місті Абідос, на висоті десяти метрів було виявлено дивні піктограми. Жоден дослідник на той час не знав, що зображують ці піктографічні зображення.

Ієрогліфи Сеті I із зображенням вертольотів і субмарин commons.wikimedia.org/CC BY 2.0

У 1969 році, 150 років тому, єгипетський археолог Алан Елфорд, вивчивши ієрогліфи в храмі фараона Сеті I, був вражений, виявивши, що зображення, вирізані стародавнім єгипетським художником 3 тис. років тому, є моделями гелікоптерів, літаків і субмарин.

Він був переконаний, що «гелікоптери» справді існували, адже єгиптяни часто описували повсякденне життя за допомогою малюнків.

Фараон Сеті I жив понад 3 тис. років тому. У роки свого правління він вів масштабні будівництва і спорудив багато прекрасних будівель, зокрема Велику гіпостильну залу в Карнаці.

Проте, як художник часів фараона Сеті I міг зобразити гелікоптери і літаки?

Це відкриття викликало серйозну полеміку серед археологів.

Стародавній золотий літак інків

Загадкові артефакти знаходять не тільки в Єгипті. Так, наприклад, в Колумбії серед древніх пам'яток цивілізації майя, а також у Перу, Коста-Ріці і Венесуелі в похованнях вождів археологи виявили золоті фігурки, які нагадують літаки.

Припускають, що їх використовували в якості прикрас або амулетів.

Один з них отримав назву «Колумбійський золотий літачок». Дивно, що ці «золоті літачки» мають ніс, крила, фюзеляж, хвостове оперення тощо. Їхня форма повністю відповідає вимогам авіаційної механіки.

Скріншот з youtube.com відео Secret Space Secret Past

У 1956 році «золотий літачок» було виставлено на виставці «Золото доколумбової Америки», що проходила в музеї Метрополітен в Нью-Йорку. Дельтоподібне крило фігурки і вертикальна площина хвоста відразу привернули увагу багатьох американських авіаконструкторів.

Вчені перевірили ту ж модель в лабораторії і виявили, що вона може літати на надзвукових швидкостях. Ходять чутки, що саме дослідження цього «золотого літачка» призвело до того, що авіаконструктори Lockheed винайшли найкращий надзвуковий літак того часу.

У квітні 2016 року студенти з Шанхайського інженерного аерокосмічного коледжу при Університеті Тонджі реконструювали модель «золотого літачка інків», яка успішно здійснила випробувальний політ.

У повітрі літак виконав декілька досить складних маневрів, зокрема круте пікірування і бічне ковзання, а потім здійснив м'яку посадку.

Аналіз показав, що і цей старовинний літак наділений чудовими аеродинамічними характеристиками і стійкістю.

Успішні випробувальні польоти давньоєгипетського дерев'яного птаха і літаків інків показують, що це не просто іграшки, які імітують птахів або риб, а моделі стародавніх літальних апаратів, що мають відповідні аеродинамічні характеристики.

Нам майже нічого не відомо про те, якими знаннями та вміннями володіли стародавні люди. Проте деякі артефакти вражають. Наприклад, технології золочення, використовувані 2000 років тому, перевершують сучасні.

Читайте також:

Китайські ідіоми: Щити і сокири поміняти на нефрит та шовк 
Нефрит: Як цей камінь впливає на організм людини?
Ювелірні вироби з нефриту — мода стародавнього Китаю

Comments   

загрузка...