ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Тварини можуть розповісти нам про наші ж хвороби, — дослідження

Велика Епоха

Чи уважно ви стежите за поведінкою вашого домашнього улюбленця? Можливо, ви пильно спостерігаєте за ним, коли переживаєте щодо його самопочуття. Але вражає те, що тварини можуть розповісти нам про наші ж хвороби. Про це говорять численні дослідження.

Відомо безліч випадків, коли домашня тварина допомагала людині впоратися зі стресами або нездужанням. Було також помічено, що тварини можуть заздалегідь передбачати прояв хворобливих симптомів у господаря. Дослідники вважають, що причина такої чутливості — винятковий нюх, який мають наші улюбленці.

Тварини можуть розповісти нам про наші ж хвороби, — дослідження

Собаки — надчутливі нюхачі

Собаки здатні розпізнавати навіть ті запахи, про які людина не має жодного уявлення. У цих тварин є понад 200 мільйонів рецепторів нюху, тому вони — незамінні помічники в багатьох сферах людського життя. Пошукові собаки працюють з військовими, поліцією та рятувальниками, і, цілком можливо, колись їхні здатності будуть застосовуватися в медицині.

Собаки ставлять діагноз

Напевно, у собак є здатність дізнаватися про хвороби людини ще до їхнього прояву, оскільки вони можуть «пронюхати», які зміни відбуваються всередині тіла людини.

Як вважають дослідники, собаки можуть «передбачити» такі захворювання:

1. Рак.

Дослідження 2019 року показало, що собаки можуть практично безпомилково вказувати, які зразки крові належать хворим на рак (із точністю 97%). А під час дослідження 2006 року собаки визначали хворих на рак за зразками їхнього дихання (у випадку з раком легенів точність була 99%, а у випадку з раком молочної залози — 88%).

Відомо випадок, який стався з жінкою в 1989 році. Вона звернулася до лікаря через підозру на меланому, оскільки собака постійно виявляла цікавість до однієї родимки на її тілі та ігнорувала інші. Схоже, ніби собака намагалася відкусити родимку. Після аналізів виявилося, що пігментована ділянка шкіри дійсно була вражена злоякісною пухлиною, і її видалили.

2. Нарколепсія.

Ця хвороба полягає в тому, що мозок людини перестає контролювати цикли сну і неспання, внаслідок чого людина може раптово заснути. Це може бути небезпечним для життя, адже хворий може відключитися просто за кермом або ж впасти і отримати травму.

Дослідження показали, що собака може попередити господаря про напад сонливості за 5 хвилин до його початку. Окрім того, спеціально навчені пси можуть вберегти людину від падіння під час нападу або покликати на допомогу.

3. Мігрень.

Видання «Psychology Today» повідомило про результати опитування, у якому взяли участь більше тисячі осіб. Із них майже 60% вказали, що зазвичай перед початком мігрені (за годину або дві) поведінка їхніх домашніх тварин змінюється, тому у хворих є можливість заздалегідь прийняти профілактичні ліки.

4. Зниження рівня цукру у крові.

Дослідження показали, що собаки можуть визначити, коли в диханні людини підвищується вміст ізопрену (речовини, яка сигналізує про зниження цукру у крові). Чимало діабетиків відзначає, що домашні вихованці попереджали їх про зміни стану, що значно полегшувало перебіг хвороби і дозволяло хворим вчасно приймати інсулін.

5. Напад епілепсії.

Під час низки досліджень було виявлено, що собаки здатні попереджати хазяїв про наближення нападу. Однак поки не було вивчено, наскільки точно собаки можуть відрізнити дисоціативні судоми від епілептичних нападів (що важливо, оскільки часто ці стани неправильно діагностуються).

Читайте далі:

Як літні собаки і ветерани допомагають один одному

Чому коти так сильно люблять папір і пластик?

Церебральний параліч не заважає цій молодій дівчині танцювати