Середа, Січ 20, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

США збирається призупинити фінансування Всесвітньої організації охорони здоров'я

П'ятниця, 10 квітня 2020 року

ФОТО: Президент Дональд Трамп розмовляє з журналістами після наради цільової групи з коронавірусу в брифінговій залі Брейді Прес в Білому домі у Вашингтоні 7 квітня 2020 року. (Chip Somodevilla/Getty Images)

Сполучені Штати планують призупинити фінансування Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), заявив 7 квітня президент Дональд Трамп.

Трамп заявив, що ВООЗ «занадто орієнтована на Китай», і розкритикував організацію за те, що вона виступила проти його попереднього рішення встановити заборону на припинення польотів із Китаю і до Китаю, з метою запобігання поширення коронавірусу в Сполучених Штатах.

«Ми збираємося призупинити фінансування ВООЗ. А також надати потужний вплив. І подивимося на результати», – сказав Трамп.

Вірус КПК* створив надзвичайну ситуацію

Президент також заявив, що ВООЗ, можливо, знала про загрозу з боку вірусу КПК, але не поінформувала світ вчасно.

«Вони допустили помилку, повідомивши невірну інформацію, навмисно пропустили перший тривожний сигнал. ВООЗ могли б повідомити про це кількома місяцями раніше. Вони знали. Вони повинні були знати. І найвірогідніше знали про це. Тому ми будемо дуже уважно розслідувати це», – сказав президент.

Пізніше Трамп додав, що ВООЗ невірно говорила про кожен аспект пандемії вірусу КПК.

«Вони сказали, що це не так серйозно, що це не проблема і що немає нічого страшного», – сказав президент.

Трамп натякнув на скорочення фінансування ВООЗ у своєму пості в Twitter, зазначивши, що організація тісно пов'язана з Китаєм, незважаючи на те, що Сполучені Штати роблять найбільшу частину фінансування ВООЗ. Внесок США в організацію ООН минулого року перевищив 400 мільйонів доларів, за даними Державного департаменту.

«Здається, вони завжди помиляються на користь Китаю, а ми спонсуємо це», – сказав Трамп.

ВООЗ неодноразово хвалила китайських лідерів, незважаючи на достовірні факти експертів про те, що чиновники маніпулювали реальною ситуацією в країні, де минулого року стався спалах вірусу КПК.

ФОТО: Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Тедрос Аданом Гебреісус (праворуч) і директор Програми ВООЗ з надзвичайних ситуацій в галузі охорони здоров'я Майкл Райан присутні на брифінгу за COVID-19 в Женеві 6 березня 2020 року. (Fabrice Coffrini/AFP через Getty Images)

Американські законодавці закликали генерального директора ВООЗ Тедроса Аданома Гебреісуса подати у відставку на тлі звинувачень у тому, що вони допомогли Комуністичній партії Китаю приховати спалах хвороби, і з'ясовують, чи є ВООЗ співучасником маніпуляцій.

«Ми знаємо, що комуністичний Китай бреше про те, скільки у них випадків спалаху вірусу і смертей, і що Всесвітній організації охорони здоров'я достеменно було про це відомо і вони знали стан речей, але ВООЗ не спромоглася провести розслідування. Їхня бездіяльність коштувала багатьом життя», – заявив сенатор Рік Скотт.

«Ми могли б скоротити фінансування або внести зміни у майбутнє фінансування, – додав Скотт Daily Signal. – Передбачається, що Всесвітня організація охорони здоров'я потурає Китаю».

Репортери регулярно чинили тиск на чиновників ВООЗ і натякали на роль Китаю у поширенні вірусу КПК по всьому світу, але щоразу чиновники відхиляли пряму відповідь, часто повторюючи слова, схожі на заяви високопоставлених китайських чиновників. ВООЗ також зіткнулася з питаннями про свої стосунки з Тайванем.

Під час брифінгу після зауважень Трампа представники ВООЗ заявили, що фінансування не слід скорочувати.

«Ми все ще знаходимося в гострій фазі пандемії, тому зараз не час скорочувати фінансування», – сказав на онлайн-брифінгу доктор Ханс Клюге, представник Європейського регіонального бюро ВООЗ, у відповідь на питання про зауваження Трампа.

Доктор Брюс Ейлворд, старший радник генерального директора ВООЗ, також захищав відносини агенції ООН з Китаєм, заявивши, що його робота з владою Пекіна важлива для розуміння суті спалаху, який почався в Ухані.

«На початку цього спалаху було абсолютно необхідно мати повний доступ до всієї інформації, щоб почати роботу і працювати з китайцями, щоб зрозуміти це», – сказав він журналістам.

«Це те, що ми робили б із будь-якою іншою країною, яка страждає від кризи, такою як Іспанія, і це ніякого стосунку до Китаю не має».

*Вірус КПК — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.

Джерело: Epoch Times

Читайте далі:

Китай хоче зберегти репутацію, а платити за це нам — думка експерта

Чи потрібно мити куповані овочі та фрукти з милом від вірусів?

Китай дуже турбують безсимптомні пацієнти з COVID-19, які поширюють вірус далі

Американські експерти закликають Китай розкрити лабораторні записи щодо коронавірусу

Китайці скуповують продукти боячись кризи

Comments   

загрузка...