Середа, Жов 20, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Дизайнер Себастьян Тіес створює кеди з каменю і молока (ФОТО+ВІДЕО)

Вівторок, 30 червня 2020 року

Кеди з каменю й молока? Ви, певно, жартуєте.​

Однак Себастьян Тіес абсолютно не жартує з такими серйозними речами, як взуття. У його родині чоботарська майстерність передавалася від покоління до покоління з 1856 року. А в 2007 році дизайнер зважився на створення незвичайного бренду під назвою nat-2, що поєднує в собі інновації, творчість, якість і екологічність.

Взуття nat-2 розробляється в Німеччині, а виробляється здебільшого в Італії та інших європейських країнах. Воно було представлено ​​на різних виставках, завоювало безліч нагород і приваблює покупців, які цінують ручну роботу, високоякісні шкірзамінники і веганський напрямок у дизайні.

Себастьяном було створено декілька колекцій, які насамперед звертають на себе увагу несподіваним підбором матеріалів. Чи можна уявити, що цілком сучасне, зручне взуття може бути створене із застосуванням сіна? Або, наприклад, перцю? А метеорита і паперу?

Дизайнер позиціонує nat-2 не тільки як бренд, але і як художній проект. За словами Себастьяна, він не прагне продати всі створені ним речі, оскільки насолоджується свободою експериментувати, досліджувати, розробляти і мріяти.

Які незвичні матеріали він використовує для своїх виробів?

Гриби

Колекція Fungus Line створена із застосуванням Fomes Fomentarius або трутовика справжнього. Матеріал із цих грибів виходить дуже м'яким і приємним на дотик. Взуття робиться вручну на невеликому сімейному підприємстві в Італії.

Кава

Майже 50% поверхні взуття з колекції Coffee Line покрито матеріалом на основі кавових зерен та інших частин кавового дерева. Виробники кажуть, що ці кеди навіть можуть зберігати кавовий аромат.

Конопля

Дизайнер не вітає вживання людиною будь-яких наркотичних речовин. Декор у кедах лінійки Cannabis Line служить альтернативою елементам із тваринної шкіри, а також нагадуванням про те, що листя канабісу можна використовувати в різних цілях.

Квіти

Взуття з колекції Flower Line декоровано пелюстками квітів, а саме троянд. Пелюстки нанесені на основу з льону та можуть зберігати свій аромат.

Скелетоване листя

Скелетування листя — це особлива його обробка та засушування. Таке листя використовується в декоративній творчості, флористиці та інших видах мистецтва. Навряд чи колись раніше його застосовували для прикрашання взуття. Це стало можливим у лінійці Skeleton Line з листям каучукового дерева.

Сіно

У колекції Hayfield Line використовується пресоване сіно з австрійських і баварських лугів.

Стрази Сваровскі

Для прикраси кед з лінійки Swarovski ® Zirconia Line було використано забраковані «кристали», що не надійшли у продаж. Їх було перероблено і потім вставлено в основу з сіна.

Матеріали, які світяться чи змінюють колір

Futurism Line — це колекція взуття, зробленого із застосуванням різних сучасних матеріалів. Сюди належать кеди з елементами, які світяться в темряві, і кеди, що реагують на тепло, кеди з пухирчастої плівки та кеди з алюмінієвого сплаву, з райдужного матеріалу, який змінює колір та ін.

Є і взуття «Sleek Baker Miller pink», пофарбоване в певний відтінок рожевого. Саме такий колір, за деякими дослідженнями, особливо сильно впливає на настрій і самопочуття людини (наприклад, після його споглядання знижується частота пульсу і сповільнюється дихання).

Молоко

«Але ж молоко рідке», — скажете ви. Так, але хіба цей факт може зупинити справжніх винахідників? Для лінійки Milk Line було використано молоко, яке не можна вживати в їжу. Створений із нього матеріал на вигляд схожий на повсть, але м'який, як шовк.

Риб'яча шкіра

До колекції Ocean Line входять кеди зі шкіри зубатки і лосося, яку отримують із відходів рибної промисловості в Ісландії. У ісландців традиція робити взуття з риб'ячої шкіри вже існувала багато століть тому.

Каміння

Кеди з лінійки Stone Line зроблено зі справжнього сланцю. Завдяки унікальній технології з каменю виходить легкий, м'який і гнучкий матеріал, який, імовірно, вперше було використано для створення взуття.

Кукурудза

Колекція Rugged Line — для тих, хто любить подорожі та вінтажний стиль. При створенні черевиків використовуються відходи шкіряної промисловості, а водонепроникні чоботи виготовлені з гуми і кукурудзи, яка зазвичай йде у смітник.

Цьому взуттю присвячена окрема сторінка в Інстаграм — nat2rugged.

Кров

Під час створення взуття з експериментальної лінійки застосовувалася кров зі скотобоєнь. Використовуючи такий вид відходів м'ясної індустрії в якості барвника і пластифікатора, розробники прагнули привернути увагу до проблеми марнотратного ставлення до природних ресурсів.

Кеди поставляються із шовкографією, випущеною обмеженим тиражем і підписаною дизайнерами колекції Experimental Line.

Папір і метеорит

Кеди з колекції SpaceSneaker Line зроблені з надлегкого, водостійкого і міцного паперу. Окрім того, у них вставлено диск із метеорита Muonionalusta діаметром 13,5 мм.

Цей метеорит класу октаедритів містить ряд рідкісних мінералів. Імовірно, він є найстарішим з усіх відомих (впав на Землю близько мільйона років тому). Вперше його було виявлено у Швеції — в 1906 році дитина принесла уламок незвичайного камінчика додому.

Поза усім іншим, Себастьян Тіес використовує для створення взуття такі екологічні матеріали, як пробку, перероблені пластикові пляшки і клей без складових тваринного походження.

Читайте далі:

Літаюча тарілка на дереві та інші несподівані проекти шведського архітектора

«Оскар» стає повністю вегетаріанським

Найекологічніші кеди, зроблені з... яблук

Comments   

загрузка...