Вівторок, Жов 26, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

7 надздібностей дельфінів, про які дізналися вчені, — дослідження

Четвер, 30 квітня 2020 року

Багато хто захоплюється красою дельфінів. Ці загадкові морські мешканці мають неймовірну спритність, розум та інші якості, які завжди приваблювали дослідників.

Ось деякі з надздібностей дельфінів, про які дізналися вчені:

Швидкість

Дельфіни — одні з найбільш швидкісних морських істот. Обтічна форма їхніх тіл дозволяє їм швидко нестися на хвилях і під водою. Вчені не можуть точно визначити, яку максимальну швидкість здатні розвивати ці ссавці, проте вважається, що представники деяких видів можуть плисти зі швидкістю 40 км/годину.

Розум

Мозок дельфіна важить більше людського, і в ньому вдвічі більше звивин. Спостерігаючи за поведінкою цих ссавців, вчені дійшли висновку, що у дельфінів є соціальні взаємини, вони можуть усвідомлювати себе і проявляти співчуття до інших.

Мова

Дельфіни спілкуються за допомогою звукових сигналів, причому вчені нарахували в їхній «мові» 14 тисяч різних звуків. Дослідники вважають, що у кожного дельфіна є «ім'я» — особливий сигнал, на який він відгукується.

Протистояння інфекціям

Океан, у якому живуть дельфіни, наповнений різними видами бактерій. Однак дельфіни, напевно, здатні протистояти інфекціям. Відомі випадки, коли дельфіни з великими відкритими ранами продовжували рухатися і гратися. Вчені припускають, що організм цих ссавців здатен отримувати антибіотики з морських водоростей і планктону.

Самозаживлення

Відомо, що тканини тіла дельфінів мають здатність до швидкого загоєння. Наприклад, рана приблизно 50 см у діаметрі може повністю затягнутися всього лише за два тижні. Окрім того, судини дельфінів здатні звужуватися, щоб запобігти великим втратам крові.

Здатність виносити біль

Дослідники вважають, що після сильного поранення організм дельфінів здатен виробляти природні знеболюючі.

Уміння відпочивати, засинаючи лише наполовину

Вчені виявили, що під час сну у дельфінів відключається тільки одна півкуля головного мозку (то ліва, то права). Внаслідок цього навіть уві сні дельфін може спливати на поверхню, щоб подихати.

Читайте далі:

Дивовижні факти про медуз

Русалка Ханна рятує мешканців океану

Зворушливі фільми про тварин — для дітей та дорослих

Дослідження океану: підводний світ

Comments   

загрузка...