ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Масштабний контроль Китаю над дослідженнями вірусу COVID-19

Велика Епоха
ФОТО: Наукова лабораторія P4, яка була побудована в 2017 році, м.Ухань, Китай. JOHANNES EISELE/AFP via Getty Images

В інтернеті з'явилися скріншоти повідомлень від Китайського університету геонауки і Народної лікарні при Уханському університеті про те, що всі дослідження про джерело походження COVID-19 повинні отримати дозвіл на публікацію від Міністерства науки і технологій КНР.

Фуданський Університет в Шанхаї також випустив подібне повідомлення.

Британська газета The Guardian повідомила, що Китайський університет геонауки видалив це оголошення. Але зберігся скріншот, на якому видно, що нові правила вимагають, щоб перед публікацією наукові роботи про походження вірусу спочатку отримали схвалення від Міністерства науки і технологій, які оцінять «достовірність» і «придатність» статті.

У постанові також вказувалося, що наукові статті про інші досягнення в галузі досліджень COVID-19 перед публікацією повинна перевірити вчена рада.

Повідомлення Народної лікарні при Уханському університеті також говорить: Наукову статтю про джерело походження нового коронавірусу (вірусу КПК*) спочатку направлять на перевірку до вченої ради Уханського університету, потім вчена рада відзвітує перед Міністерством науки і технологій. Міністерство ще раз перевірить статтю і тільки після цього роботу допустять до публікації.

9 квітня Інститут інформаційних наук і технологій Фуданського Університету опублікував «Повідомлення про посилення контролю над публікаціями наукових статей про новий коронавірус».

У повідомленні говориться, що науково-дослідницька група з профілактики та контролю епідемії Держради КНР вимагає ввести суворий контроль над публікаціями наукових праць про походження вірусу.

Як повідомляє The Guardian, анонімне джерело, яке надало копії повідомлення, турбують спроби влади компартії Китаю втрутитися в наукові дослідження.

Джерело повідомило, що наукові роботи на іншу тематику перед публікацією не потрібно надавати на перевірку державним відомствам.

Компартія Китаю особливо чутлива до теми про походження епідемії

The Guardian відзначає, що, можливо, нові повідомлення — частина заходів влади Китаю з масштабного контролю над дослідженнями вірусу. 3 квітня Міністерство науки і технологій КНР заявило, що про клінічні дослідження COVID-19 необхідно повідомити відповідні відділи протягом трьох днів, в іншому випадку дослідження призупинять.

Китайський університет геонаук повідомив, що всі наукові роботи про походження нового коронавірусу повинні отримати схвалення вищих відомств. Скріншот з інтернету

Стів Цан, директор Інституту Китаю Школи орієнталістики та африканських досліджень при Лондонському університеті, сказав британському The Guardian:

«Якщо говорити про пріоритети, (КПК вважає) контроль над подіями, що відбуваються, важливішим, ніж суспільна охорона здоров'я або економічні наслідки. Це не означає, що економіка і охорона здоров'я не важливі, але контроль над викладеними статтями першорядний».

Епідемія, яка виникла в Ухані, охопила понад 180 країн і регіонів світу. Джерело епідемії і приховування спалаху на ранніх стадіях розцінюються владою Китаю як особливо чутливі теми.

Інститут інформаційних наук і технологій Фуданьського Університету опублікував «Повідомлення про посилення контролю над публікаціями наукових статей про нову коронавірусну пневмонію». Скріншот з інтернету

Є різні думки про походження уханського вірусу. Одні припускають, що він виник на оптовому ринку морепродуктів, а інші підозрюють в цьому лабораторію P4 в Ухані.

Кевін Карріко, китаєзнавець з Університету Монаша в Австралії, не чув про зміни в правилах публікацій досліджень про вірус, але вважає, що подані документи в цілому узгоджуються із зусиллями влади компартії Китаю з контролю над інформацією про епідемію.

За словами Карріко, КПК намагається представити величезну катастрофу як ситуацію, у якій вони все робили правильно і навіть залишили іншим країнам час на підготовку.

Джерело: Epoch Times

Читайте далі:

Китай хоче зберегти репутацію, а платити за це нам — думка експерта

Чи потрібно мити куповані овочі та фрукти з милом від вірусів?

Китай дуже турбують безсимптомні пацієнти з COVID-19, які поширюють вірус далі

Американські експерти закликають Китай розкрити лабораторні записи щодо коронавірусу

Китайці скуповують продукти боячись кризи

США збирається призупинити фінансування Всесвітньої організації охорони здоров'я

Чи можуть собаки виявити COVID-19 за допомогою нюху?