Четвер, Гру 2, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Житель Карибських островів робить з небезпечних водоростей папір (ВІДЕО)

Субота, 5 червня 2021 року

Підприємець із Франції придумав незвичний спосіб боротьби з навалою бурих водоростей сарґасум (або морський виноград). Він збирає їх та робить папір, який вже було високо оцінено на декількох конкурсах.

Сарґасові водорості відіграють важливу роль у водній екосистемі. Відриваючись від дна і дрейфуючи в морі, вони є притулком для багатьох видів морських мешканців. А після того, як хвилі викидають сарґасум на берег, він служить джерелом поживних речовин, а також зберігає ґрунт від розмивання.

Однак занадто велике скупчення сарґасу не тільки ускладнює рух кораблів у морі, але й становить небезпеку для жителів узбереж.

Із 2011 року береги Карибських островів періодично вкриваються щільним шаром бурих водоростей. Під час їхнього розкладання поглинається кисень і утворюється газоподібний сірководень, що призводить до загибелі риби та отруєння людей. Проблема вимагає витрат ресурсів на прибирання морського винограду, а також приносить регіону економічні збитки, відлякуючи туристів.

П'єр-Антуан Гібу (Pierre-Antoine Guibout) вже декілька років є жителем острова Сен-Бартс (або Сен-Бартелемі) на Карибах, тому знає про навали сарґасуму не з чуток.

Щоб допомогти регіону в боротьбі з водоростями і перетворити токсичні відходи на корисний ресурс, він розробив проект Sargasse. Спочатку він експериментував — пробував робити із сарґасових водоростей крем для взуття, потім — упаковку для крему. І зрештою зупинився на виготовленні паперу й картону.

Після проведення аналізів у лабораторії CEVA виявилося, що зроблена з морського винограду целюлозна маса має схожі з паперовою пульпою властивості. І, що важливо, наявність у ній важких металів також практично збігається з їхньою наявністю в пакувальному папері й картоні.

Як показують тестування, папір із сарґасуму наділений певною водостійкістю.

У 2019 проект Sargasse отримав нагороду Outremer Innovation, а у 2020 році на саміті ChangeNOW його було удостоєно спеціальної згадки від журі на презентації BNP Paribas «Act for Impact».

Читайте далі:

«Створені, щоб зникнути»: екологічні соломинки з морських водоростей

В Японії створили газету на 100% із переробленого паперу, в який додано насіння рослин

Архітектори пропонують варіанти вирішення проблеми затоплення низьких островів у Тихому океані

Comments   

загрузка...