ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китай «купив» керівника ВООЗ, — заявив держсекретар США (ВІДЕО)

Велика Епоха
Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Тедрос Аданом Гебреісус на щоденному прес-брифінгу, присвяченому COVID-19 в штаб-квартирі ВООЗ, Женева, 28 лютого 2020 року. FABRICE COFFRINI/AFP via Getty Images

21 липня на закритому засіданні парламенту в Лондоні держсекретар США Майк Помпео заявив, що, згідно з надійними відомостями, Тедрос Аданом Гебреісус уклав угоду з Китаєм, повідомила британська газета The Daily Telegraph.

Член Консервативної партії Іан Дункан Сміт, який був присутній на засіданні, підтвердив ЗМІ, що, за словами Помпео, Китай вплинув на вибори генерального директора ВООЗ у травні 2017 року, тому Гебреісус переміг.

«Він відкрито вказав на те, що з приходом нинішнього керівника, який повів ВООЗ у зворотному напрямку, організація придбала досить політичне забарвлення», — сказав Дункан Сміт у середу в інтерв'ю Bloomberg.

Колишній міністр праці і пенсій Великобританії Іан Дункан Сміт після виступу на телепрограмі «Шоу Ендрю Марра» в телецентрі «Бі-бі-сі» в Лондоні 20 березня 2016 року. Niklas Halle'n/AFP/Getty Images

Помпео також додав, що саме Китаю вдалося переконати інших проголосувати за Гебреісуса в той час, і тому США вирішили вийти з ВООЗ і припинити фінансування організації.

Ще троє учасників засідання, які хотіли зберегти анонімність, розповіли, що на думку Помпео, Китай «купив» керівника ВООЗ. Він не став вдаватися в подробиці, але зазначив, що є дані розвідки, які це доводять.

Помпео заявив, що «коли настав по-справжньому вирішальний момент» люди загинули «через укладені угоди». Держсекретар додав, що ВООЗ стала «політичною» організацією, а не структурою, що «має під собою наукову основу».

Звинувачення Помпео показують, що критика адміністрації Трампа у відношенні ВООЗ і Китаю за приховування епідемії значно посилилися, відзначає Bloomberg. Представники США заявляють, що ВООЗ дозволила спалаху коронавірусу вийти з-під контролю, а Трамп вважає, що ВООЗ занадто близький з Китаєм.

Джерело: Epoch Times

Читайте далі:

Чи повинен нести відповідальність генеральний директор ВООЗ за пандемію

Співробітники ВООЗ змушені були хвалити владу Китаю за «оперативні дії» проти COVID–19 (ВІДЕО)

Китай не повідомив ВООЗ про спалах епідемії в Ухані