ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Медиків із різних провінцій Китаю відправили до Пекіна, щоб допомогти впоратися з новим спалахом COVID-19 (ВІДЕО)

Велика Епоха
Співробітники одягнені у засоби індивідуального захисту, біля людей в масках, які очікують тестування на COVID-19 в Пекіні 19 червня 2020 року. NICOLAS ASFOURI/AFP via Getty Images

Пекін оголосив про зростання числа заражених вірусом КПК* (COVID-19) у минулі вихідні.

Але місцеві жителі вважають, що влада занижує дані, оскільки з різних частин країни в столицю прибули медичні працівники для надання допомоги. Крім того, в місті ввели обмеження на поїздки.

19 червня припинилися всі міжміські автобусні перевезення. Автобуси на внутрішньоміських маршрутах заповнені на 90%, а метро лише на 80%, щоб забезпечити соціальне дистанціювання.

За останні кілька днів скасували майже половину авіарейсів у двох міжнародних аеропортах міста, як повідомили китайські офіційні ЗМІ.

А всі залізничні перевезення скасовані і повернуті кошти пасажирам, які купили квитки до 16 червня і не планують нових поїздок.

Є підозра, що дані занижуються

У другій половині дня 21 червня Пекінський міський уряд підвищив категорію небезпеки двох районів міста з «середнього ризику» до «високого ризику» поширення вірусу. А ще чотири райони перевели з категорії «низького ризику» в категорію «середнього».

З середини червня нові хворі з'явилися у 10 з 16 округів Пекіну. У загальній складності чотири міські районів включили до категорії «високого ризику», а 37 районів увійшли до групи середнього ризику».

За даними влади, загальне число підтверджених випадків зараження COVID-19 у Пекіні за останні 10 днів досягло 227 чоловік, причому наймолодшому з них лише 19 місяців.

Люди шикуються в чергу, щоб здати мазок під час масового тестування на коронавірус COVID-19 у Пекіні (Китай) 21 червня 2020 року. NOEL CELIS/AFP via Getty Images

Але дії уряду та інформація інсайдерів вказує на те, що спалах набагато серйозніший, ніж публічно визнала влада.

«Пекінська лікарня Юань 14 червня діагностувала понад 300 пацієнтів. Більшість із них — з району Фентай і району Дасін», — повідомила мешканка Пекіна на прізвище Тан радіо «Вільна Азія».

Лікарня Дітань, призначена для лікування пацієнтів з COVID-19, оголосила 18 червня, що більше не приймає пацієнтів з іншими захворюваннями. У лікарні 1070 ліжок. 102 досвідчених медпрацівника направили з інших лікарень Пекіну на допомогу цій установі.

20 червня понад 70 лікарів, медсестер і санітарів прибули до Пекіну з Уханя. Їх направили до клініки міста: в Пекінську лікарню, лікарню Китайсько-японської дружби, клініку Пекінського об'єднаного медичного коледжу та інші.

Медичні бригади з провінцій Цзянсу, Чжецзян, Шаньдун і Хенань також відправили медперсонал в Пекін 19 червня. Державні ЗМІ заявили, що ці лікарі нададуть допомогу в розслідуванні причин спалаху і запобіганню розповсюдження інфекції.

Спалахи в ресторанах

Міська влада пов'язує останній сплеск захворювань з ринком «Сіньфаді».

Багато ресторанів закуповують продукти на цьому ринку. Ймовірно, це стало причиною зараження деяких співробітників підприємств харчування.

Усі сім співробітників одного ресторану заразилися на COVID-19 після того, як один з них відвідав ринок «Сіньфаді», вважає Пан Сінхуо, заступник директора пекінського Центру по контролю і профілактики захворювань (CDC). Про це він оголосив на прес-конференції 18 червня.

Два дні потому Пан повідомив, що вісім співробітників ресторану Mianmian Judao, розташованого недалеко від ринку, заразилися.

В останні дні влада також повідомила про хворих співробітників чотирьох інших ресторанів міста.

Ресторанна індустрія міста вже перебуває на грані кризи.

«Ми закрили наш ресторан [16 червня], — розповів власник закладу в районі Хуасян округу Фентай в телефонному інтерв'ю. — Зараз спалах дуже серйозний, і ми не наважуємося працювати».

Майже пуста швидкісна автомагістраль в Пекіні (Китай) після спалаху COVID-19 у місті, 20 червня 2020 року. NICOLAS ASFOURI/AFP via Getty Images

Інший власник ресторану в районі Мацзябао того ж округу розповів китайськомовному виданню The Epoch Times, що його ресторан все ще відкритий, але влада вимагає, щоб він і його співробітники пройшли тести на нуклеїнові кислоти.

Інсайдер з департаменту охорони здоров'я Пекінського міського уряду повідомив виданню, що співробітники ресторанів повинні проходити тести один раз на сім днів, якщо вони хочуть працювати.

Влада не розкрила жителям справжнє положення, що ускладнило оцінку серйозності спалаху хвороби.

Пекінська поліція оголосила 19 червня, що затримала і покарала щонайменше 60 людей, які поширювали чутки, пов'язані зі спалахом хвороби».

Інші групові спалахи хвороби

Пекінський уряд оголосив про 10 групові спалахи за останні дні.

21 червня Пан Сінхуо і Фань Чжімінь, директор по рекламі PepsiCo China, заявили на щоденній прес-конференції, що у восьми співробітників фабрики картопляних чіпсів Pepsi в Пекіні діагностували вірус.

Вони сказали, що фабрика з того часу закрита, а 480 співробітників ізольовані в карантинних центрах. Їх сім'ї і ті, з ким вони проживають, повинні самоізолюватися дома.

Згідно з базою даних підприємств Китаю Tianyan Cha, всього на підприємстві постійно працюють 869 осіб. Але Пан і Фань не пояснили, що сталося з рештою 380 працівниками.

Співробітник розпорошує дезінфікуючий засіб в поїзді на станції метро в Пекіні (Китай) 20 червня 2020 року. STR / AFP via Getty Images

19 червня У Бінь, заступник директора районного уряду Чанпін, заявив на щоденній прес-конференції, що у медсестри, яка працює у відділенні невідкладної допомоги Міжнародної лікарні Пекінського університету, 18 червня діагностували COVID-19.

Медсестра контактувала з пацієнтом, у якого 14 червня виявили вірус. До цього вона кожен день працювала в лікарні, пояснив У.

Після цього лікарню закрили, а весь медперсонал ізолювали в установі для подальшого обстеження.

Вірус з Пекіну поширився на провінції Ляонін, Сичуань, Хебей, Чжецзян і Хенань.

13 червня місто Баодін в провінції Хебей оголосило «воєнний стан», щоб запобігти поширенню епідемії. З того часу влада міста майже щодня повідомляє про нові випадки зараження.

*Вірус КПК — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.

Джерело: The Epoch Times

Читайте далі:

20% населення світу ризикують важко перенести COVID-19, якщо заразяться (ВІДЕО)

COVID-19 з'явився в Італії вже в середині грудня, — дослідження (ВІДЕО)

Епідемію в Пекіні «взяли під контроль»? (ВІДЕО)

Тайвань не вводив карантин, але успішно впорався з епідемією COVID-19 (ВІДЕО)

Найбільша у світі гребля «Три ущелини» в Китаї може прорватися через сильні дощі (ВІДЕО)

Пекін публікує суперечливі дані про кількість хворих по мірі загострення епідемії (ВІДЕО)