П'ятниця, Жов 30, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

COVID-19 з'явився в Італії вже в середині грудня, — дослідження

Неділя, 27 вересня 2020 року

Вулиця в центрі Мілана, Італія. IgorSaveliev/pixabay.com/Pixabay License

Італійський національний інститут здоров'я (ISS) повідомив, що в зразках, зібраних в Мілані і Турині 18 грудня минулого року, виявили сліди вірусу КПК* (COVID-19) задовго до перших підтверджених випадків захворювання в Італії, пише «Бі-бі-сі».

Учені досліджували 40 проб стічних вод, зібраних на очисних спорудах у північній Італії в період з жовтня по лютий.

Проби, зібрані в жовтні і листопаді, дали негативний результат, розповіла Джузеппіна Ла Роса, експерт ISS за якістю води. А в січні цього року стічні води міста Болоньї показали сліди вірусу.

Як вважає «Бі-бі-сі, цей висновок доповнює свідчення інших країн про те, що вірус, можливо, поширився набагато раніше, ніж передбачали.

Станція очищення стічних вод. Фото: armoluk/pixabay.com/Pixabay License

В кінці літа і початку осені 2019 року кількість припаркованих машин і щільність руху біля п'яти великих лікарень Уханя значно збільшилася. Разом з тим зросла кількість запитів у китайській пошуковій системі Baidu про симптоми, що виникають при коронавірусу, показало недавнє дослідження Гарвардської медичної школи.

Китай підтвердив перші випадки захворювання в кінці грудня 2019 року. Перший пацієнт з COVID-19 в Італії з'явився в середині лютого цього року.

Французькі вчені в травні заявили, що у людини з підозрою на пневмонію, яка проходила лікування поблизу Парижу 27 грудня, діагностували коронавірус.

В Іспанії дослідники виявили сліди вірусу в зразках стічних вод, зібраних у Барселоні в середині січня, приблизно за 40 днів до того, як там виявили перший випадок зараження.

На думку вчених ISS, результати підтвердили «стратегічну важливість» дослідження стічних вод для раннього виявлення, оскільки вони можуть сигналізувати про наявність вірусу до клінічної діагностики захворювання. Тому зараз багато країн використовують цю технологію.

Як повідомили дослідники інституту, у липні вони мають намір розпочати пілотний проект контролю проб стічних вод на туристичних курортах, щоб у кінці цього року створити мережу такого моніторингу по всій країні.

*Вірус КПК — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.

Джерело: The Epoch Times

Читайте далі:

Епідемію в Пекіні «взяли під контроль»? (ВІДЕО)

Тайвань не вводив карантин, але успішно впорався з епідемією COVID-19 (ВІДЕО)

Найбільша у світі гребля «Три ущелини» в Китаї може прорватися через сильні дощі (ВІДЕО)

Пекін публікує суперечливі дані про кількість хворих по мірі загострення епідемії (ВІДЕО)

Comments   

загрузка...