Неділя, Жов 24, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Швеція не закрила міста на карантин. І пояснює чому

Середа, 3 червня 2020 року

Люди сидять в одному з ресторанів Стокгольма під час спалаху пандемії коронавірусу COVID-19, 8 травня 2020 року. JONATHAN NACKSTRAND/AFP via Getty Images

Під час пандемії, що охопила світ, більшість країн вирішила дотримуватися політики «закритого міста», в надії на те, що обмеження соціальних контактів допоможе зупинити поширення вірусу. В результаті таких заходів суспільство виявилося паралізованим.

Але деякі країни вирішили піти іншим шляхом і зберегли жителям звичний спосіб життя.

Швеція відмовилася закривати міста і «мирно співіснує» з вірусом

У Швеції, як і раніше, проводяться заняття в середніх і початкових школах, а ресторани, кафе і магазини працюють у звичайному режимі.

Ґрунтуючись на тому, що кожен громадянин може вести розумний спосіб життя, санітарно-епідеміологічний орган Швеції не став видавати наказ про примусовий домашній карантин. Влада лише закликала громадськість самій вибрати, як обмежувати своє спілкування з оточуючими.

Сьогодні влада Швеції закрила тільки старші класи й університети, а також заборонила заходи за участю більше 50 осіб. З усіх країн ЄС заходи Швеції найм'якші.

Станом на 1 червня, у Швеції зареєстровано 37 542 підтверджених випадки зараження і 4395 випадків смертей.

Уряд не закрив міста, але там не з'явилася велика кількість тяжкохворих пацієнтів, і медична система не відчуває перевантаження.

Народ Швеції ніби «мирно співіснує» з вірусом. Ймовірно, що шведська політика з профілактики епідемії правильна?

Розробники шведської моделі профілактики епідемії, головний епідеміолог Швеції Андерс Тегнелл і його попередник, учений Йохан Гізеке неодноразово відповідали на це запитання, що висвітлювалися різними виданнями, такими як «Бі-бі-сі», The Economist і ERR.

На думку Тегнелла і Гізеке, ще рано судити про те, яка політика стримування епідемії найбільш ефективна. Оцінити можна буде після того, як пандемія закінчиться.

Шведські епідеміологи вважають, що політика «закриття міст» у багатьох країнах полягає в запобіганні розповсюдженню вірусу в країні до появи вакцини.

Однак судячи з нинішньої ситуації, ці дії не дали очікуваних результатів, але сильно вплинули на суспільне життя і завдали великої шкоди економіці. А до розробки ефективної вакцини ще далеко.

Політика Швеції полягає в розробці заходів по запобіганню епідемії, які можна підтримувати місяцями або навіть роками. Тобто, за умови зниження смертності, знайти спосіб зменшити вплив вірусу на суспільство та економіку.

Тому в Швеції не вводять в широких масштабах обмеження по скупченню людей, основна увага приділяється захисту організацій охорони здоров'я від розвалу.

Експерт: шведська модель може витримати другу хвилю

Шведські вчені дотримуються теорії «колективного імунітету».

Більшість епідеміологів припускають, що, швидше за все, виникне друга хвиля пандемії. За оцінками експертів охорони здоров'я Швеції, до кінця травня у 40% жителів Стокгольма вже з'явиться імунітет до COVID-19.

Шведські вчені вважають, що нинішня ситуація матиме благотворний вплив на довгострокову профілактику епідемії, оскільки, якщо виникне друга хвиля, набутий імунітет шведів знизить рівень зараження і смертності.

У тих країнах, які запровадили жорсткі обмеження, колективний імунітет громадян до того часу ще не виробиться, і владі знову доведеться закривати міста.

Гізеке і Тегнелл також згадали, що Швеція не взяла до уваги захист будинків для літніх людей під час епідемії. Ця помилка призвела до збільшення числа смертей у країні.

У Швеції з населенням 10 млн від COVID-19 померло близько 4 тис. осіб, у той час як у сусідніх Данії, Норвегії та Фінляндії, із загальною чисельністю населення 16 млн, сукупна кількість смертей становить всього близько 1 тис. осіб.

За словами Тегнелла, Швеція вже почала розслідування випадків смерті в будинках для літніх. Проте вчені відзначають, що немає чіткого зв'язку між числом смертей від вірусу і закриттям міст.

В деяких країнах, які запровадили карантин, смертність дійсно дуже низька, в той час як в інших, які прийняли такі ж заходи, зокрема Іспанія і Великобританія, смертність набагато вища, ніж у Швеції.

Джерело: The Epoch Times

Читайте далі:

Японський телеканал зняв ролик про те, як швидко поширюється вірус (ВІДЕО)

Перші симптоми COVID-19 у Китаї з'явилися ще у жовтні (ВІДЕО)

Бельгійський політик одержав гнівного листа від китайського посла

Медсестра з провінції Цзілінь заразилася COVID–19. На карантин помістили 55 лікарів (ВІДЕО)

Влада Китаю знала про епідемію ще у листопаді (ВІДЕО)

Влада Китаю скуповує маски і захисні костюми перед другою хвилею епідемії? (ВІДЕО)

Китайська влада оголосила воєнний стан у місті Шулань

Польський письменник пояснює, чому Китай не повідомив одразу про коронавірус

Китайський експерт розповів про особливості нової хвилі епідемії COVID–19 в КНР

Comments   

загрузка...