Субота, Жов 23, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Китай блокує засідання Ради безпеки ООН з питання про статус Гонконгу (ВІДЕО)

П'ятниця, 29 травня 2020 року

Полиция расчищает дорогу во время акции протеста. Гонконг. 27 мая 2020 года Isaac Lawrence/AFP via Getty Images

27 травня Сполучені Штати заявили, що Китай блокує термінове засідання Ради Безпеки ООН з питання нав'язування Гонконгу з боку КНР так званого законодавства про «національну безпеку» комуністичної партії.

США запланували віртуальне засідання Ради Безпеки, яке складається з 15 членів, для обговорення «нагального питання, що зачіпає міжнародний мир і безпеку».

Пекінське законодавство про національну безпеку, прийняте в КНР на третьому щорічному з'їзді Всенародних зборів народних представників 28 травня, «загрожуватиме демократичним інститутам і громадянським свободам Гонконгу», — заявила американська місія при ООН.

Постанову, що забороняє акти «розколу, підривній діяльності і тероризму» проти правлячої Комуністичної партії Китаю (КПК) було розроблено з метою, щоб дозволити Пекіну обійти законодавство Гонконгу.

Закон привернув пильну увагу і критику в світі, а в самому Гонконзі викликав масові протести. 24 травня десятки тисяч гонконжців вийшли на вулиці міста, щоб висловити свою незгоду з прийнятим Пекіном законом. У найближчі дні заплановані подальші акції протесту.

Існують побоювання, що закон буде використаний Пекіном для придушення і переслідування опонентів. Так, наприклад, законодавці, правозахисники і прихильники демократії відзначають, що закони про «національну безпеку» часто використовуються для переслідування та ув'язнення дисидентів в материковому Китаї.

«Не дивно, що КНР заблокувала засідання в Раді Безпеки — йдеться в заяві місії США при ООН, — Це ще один приклад боязні Компартії Китаю міжнародної прозорості та відповідальності за свої дії, а також переконаності в тому, що вона може використовувати нинішню глобальну пандемію, щоб відвернути світ від спланованого захоплення Гонконгу і відмови від своїх власних зобов'язань перед жителями міста».

У відповідь на цю заяву Китай звинуватив Сполучені Штати в тому, що вони є «джерелом проблем у світі». У своєму повідомленні в Твіттері посол Китаю в ООН Чжан Цзюнь заявив, що Китай «категорично відкидає необґрунтоване прохання», так як «Законодавство про національну безпеку Гонконгу є суто внутрішньою справою Китаю». Він також звинуватив США в порушенні їх «зобов'язань по міжнародному праву». «Китай настійно закликає США негайно припинити свою політику влади і практики залякування», — написав він. Необхідність засідання Ради Безпеки американська місія при ООН аргументує тим, що підписана в 1984 році спільна Китайсько-Британська декларація є «юридично зобов'язуючим договором, зареєстрованим в ООН». «Ми закликаємо КНР негайно змінити курс і виконати свої обіцянки відповідно до Китайсько-Британської спільною декларацією», — йдеться в заяві.

У свою чергу Президент США Дональд Трамп у вівторок пообіцяв «дуже цікаву» відповідь своєї адміністрації «до кінця тижня», побачивши, що режим, ймовірно, буде діяти відповідно до закону.

До цього часу неясно, чи вибере Трамп так званий «ядерний варіант», позбавивши Гонконг свого особливого економічного статусу, який понад два десятиліття тому Сполучені Штати надали йому з моменту закінчення британського правління.

Джерело:  Epoct Times

Читайте також:

Закон «Про національну безпеку» вивів гонконжців протестувати (ВІДЕО)

Comments   

загрузка...