Субота, Бер 6, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Альянс із 62 країн закликає до розслідування пандемії COVID-19 (ВІДЕО)

Середа, 20 травня 2020 року

Відкриття 57-ї щорічної сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я в Женеві, Швейцарія, 17 травня 2004 року. JEAN-PIERRE CLATOT/AFP via Getty Images

Перед наближенням 73-ї сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я (ВАОЗ), альянс із 62 країн підготував проект резолюції в підтримку заклику Австралії до проведення незалежного розслідування пандемії вірусу КПК* (COVID-19). Резолюцію представлять ВАОЗ 19 травня.

Вона являє собою оновлену версію колишньої резолюції Європейського союзу, але написана в більш різкій формі за підтримки таких країн, як Індія, Японія, Великобританія, Канада, Нова Зеландія, Індонезія, Росія, Мексика, Бразилія і всіх 27 країн — членів ЄС, як повідомляє ABC.

Заклик до незалежного розслідування причин епідемії

Резолюція вимагає, щоб генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Тедрос Аданом Гебреісус «найближчим часом розпочав... поетапний процес об'єктивної, незалежної і всеосяжної оцінки» міжнародних заходів реагування на пандемію, дій ВООЗ та «хронологію» пандемії.

Зростаюча міжнародна підтримка незалежного розслідування відбувається на тлі збільшення економічних і людських втрат через коронавірус. На сьогоднішній день понад 4,6 млн осіб заразилися і понад 312 тис. загинули.

Хоча США не є співавтором резолюції, держсекретар США Майк Помпео закликав країни приєднатися до заклику Австралії відповісти на питання про те, як почалася пандемія.

Незважаючи на погрози, Австралія не відступає

Міжнародна підтримка цієї резолюції навряд чи сподобається Пекіну, який вже поставив під загрозу експорт продукції з Австралії до Китаю через те, що уряд Моррісона наполягає на проведенні незалежного розслідування.

«Не можна дозволити сліду охолонути. Думаю, що Австралія, США, Великобританія і країни всього світу хотіли б знати, що сталося, оскільки ми не хочемо, щоб це повторилося», — сказав прем'єр-міністр Австралії Скотт Моррісон журналістам 8 травня.

19 квітня міністр закордонних справ Австралії Меріс Пейн вперше заявила, що Австралія наполягатиме на розслідуванні пандемії COVID-19. Згодом це викликало відповідну реакцію з боку представників китайської сторони.

Минулого тижня Моррісон зазначив, що дії уряду Австралії «абсолютно нічим не примітні».

«Ми відстоюємо наші цінності, і те, що нам потрібно знати, завжди важливо», — каже Моррісон.


*Вірус КПК — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.

Джерело: Epoch Times

Читайте далі:

Через повторний спалах епідемії у Китаї, влада Уханя перевірить на COVID-19 усіх жителів міста

Влада китайського міста Цзілінь оголосила про режим ізоляції через другу хвилю COVID-19

Втрата тактильного відчуття — ще один симптом COVID-19

Мати загиблої дівчини від COVID-19 вимагає від уряду Китаю правди про епідемію

У північному Китаї зростає кількість захворювань COVID-19

Comments   

загрузка...