П'ятниця, Тра 29, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Позиція Австралії з питання розслідування походження COVID-19 не зміниться

П'ятниця, 1 травня 2020 року

Фото: Міністр торгівлі, туризму та інвестицій Австралії Саймон Бірмінгем на заході Ліберальної партії в Мельбурні, 12 травня 2019 року. Tracey Nearmy/Getty Images

Міністр торгівлі, туризму та інвестицій Австралії Саймон Бірмінгем підтвердив, що уряд зв'язався з послом Китаю після того, як той пригрозив економічними наслідками через наміри Австралії розслідувати походження вірусу КПК* (COVID-19), як повідомляє ABC News.

Посол Китаю в Австралії Чен Цзин'є в інтерв'ю Australian Financial Review попередив, що китайські студенти і туристи можуть відмовитися від поїздок до Австралії або бойкотувати австралійські товари, якщо уряд і далі буде наполягати на незалежному розслідуванні.

«Можливо, китайські громадяни скажуть: чому ми повинні пити австралійське вино або їсти австралійську яловичину?» — сказав Чен Цзин'є.

Бірмінгем висловив «розчарування» висловлюванням посла. Міністр запевнив, що позиція уряду не зміниться.

«Австралія не змінить політичну позицію з найважливішого питання суспільної охорони здоров'я через економічний примус або погрози, так само як ми не змінимо нашу політичну позицію в питаннях національної безпеки», — сказав Бірмінгем.

Як вважає міністр, австралійці очікують від уряду рішення про відкрите розслідуванні, якого заслуговують сотні тисяч загиблих у всьому світі, щоб запобігти повторенню цієї катастрофи.

Бірмінгем також підтвердив, що секретар департаменту закордонних справ і торгівлі Френсіс Адамсон дзвонила послу, але не розкрив зміст розмови між двома сторонами.

Бірмінгем вважає, що слід відокремлювати дипломатичні відносини від бізнесу та торгівлі:

«Будь-які політичні розбіжності між нами і урядом Китаю не повинні, ні з нашого, ні з їхнього боку, заважати підтримувати позитивні відносини і діалог між людьми, а також позитивні ділові стосунки і контакти».

Професор Рорі Медкалф, голова Коледжу національної безпеки Австралійського національного університету (ANU), сказав Sydney Morning Herald, що загрози економічними наслідками лише через те, що Австралія хоче з'ясувати причину глобальної кризи, «викликають розчарування і ведуть до зворотних результатів».

Професор Медкалф вважає, що Австралія тепер, ймовірно, створить економіку, яка буде «більш стійкою до зовнішньоекономічного впливу, навіть якщо виникнуть короткострокові труднощі». Професор також додав, що дії компартії Китаю з приховування правди про епідемію завдали багатьом країнам світу набагато більшої економічної шкоди, ніж те, чим вони загрожують зараз.

За словами Річарда Макгрегора, старшого наукового співробітника Інституту Лоуі, висловлювання посла Китаю необхідно сприймати як пряму загрозу з боку уряду Китаю.

«Коли він (Чен Цзін'є) говорив про китайських споживачів, насправді він мав на увазі китайську державу. Цей бойкот оголосить уряд, а не споживачі».

Макгрегор сказав, що посольства Китаю виступають з аналогічними погрозами в різних країнах світу, де критикують дії влади Китаю під час епідемії.


*Вірус КПК — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.

Джерело: Epoch Times

Читайте далі:

Китайські медики змушені підробляти дані про епідемію COVID-19

Громадяни та організації понад 40 країн подають позови проти влади Китаю через пандемію

Цензура на YouTube: небажані відео про COVID-19 зникають

Європейські країни незадоволені дипломатією Китаю під час пандемії

«Репортери без кордонів» попереджають про дезінформаційну кампанію Китаю про пандемію

150 політиків та експертів у відкритому листі назвали приховування Китаєм інформації про епідемію «Чорнобильським підходом»

Comments   

загрузка...