Неділя, Лип 3, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

COVID-19 може стати хронічною інфекцією — вірусолог

Середа, 9 вересня 2020 року
Фото: fotoblend/ pixabay.com/Pixabay License

Вірусолог з Європи, доктор Дун Юйхун, в інтерв'ю китайському виданню The Epoch Times висловила думку, що «новини про "нульову" статистику, безумовно, помилкові». Щодня з'являються повідомлення про нових заражених.

Зараз період ще більш небезпечний, оскільки карантин зняли. Тому люди з інших районів Китаю, від чиновників до простих громадян, намагаються триматися подалі від жителів провінції Хубей.

Офіційна влада Китаю активно повідомляє про вилікуваних пацієнтів. Але чи справді вони здорові? Дун Юйхун вважає:

«... Навіть якщо вилікували, це не означає, що вірусу в організмі немає. Адже є безсимптомні заражені, які теж передають інфекцію, навіть з'явилися суперрозповсюджувачі».

Доктор підкреслює:

«Хоча в провінції Хубей зняли карантин, це не говорить про те, що там немає заражених, що епідемія стихла і що коронавірус більше не передається. Разом зі скасуванням обмежень, влада дозволила вірусу вільно розсіюватися і поширюватися. Дослідження вже показали, що інкубаційний період цього вірусу порівняно з іншими інфекціями набагато довший».

«Цей вірус вкрай складно вилікувати, він легко може перейти у хронічну стадію», — зазначила Дун Юйхун.

Вона пояснює, що існує два типи вірусних інфекцій: гостра і хронічна.

Із гострою формою легше боротися. При зараженні таким вірусом хвороба розвивається протягом двох тижнів, після одужання організм виробляє захисні антитіла, завдяки чому вірус повністю зникає. Приклад гострої інфекції — гепатит А.

Інший вид — хронічний (наприклад, ВІЛ). Вірус не проявляється протягом декількох місяців або навіть цілого року. Він атакує імунні клітини, роблячи їх неактивними. Чим далі, тим більше розмножується вірус і тим серйозніша шкода. Зрештою, імунна система пацієнта не витримує, і тоді хвороба проявляється. Виникають такі симптоми, як температура, шкірні захворювання, зараження іншими інфекціями тощо.

Дун Юйхун пропонує медичному персоналу проводити систематичне спостереження за пацієнтами з наступними візитами і ще раз перевірити «вилікуваних».

Вірусолог попереджає, що цей вірус дуже агресивний: пошкоджує не тільки легені, але також вражає мозок, черепні нерви, серце, шлунково-кишковий тракт, печінку, нирки і навіть репродуктивну систему людини.

Дун Юйхун нагадує, що психологія і фізіологія взаємопов'язані.

«Психічний стан людини може впливати на функції імунної системи організму. Психологічний і душевний стан впливають на ендокринну систему, яка в свою чергу впливає на імунітет, а від імунітету залежить здатність людей протистояти вірусам».

Джерело: Epoch Times

Читайте далі:

Масштабний контроль Китаю над дослідженнями вірусу COVID-19

Великі дози хлорохіну при COVID-19 смертельні: дослідження

В Китаї близько 3 млн випадків зараження COVID-19: фахівець

Епідемія COVID-19 до липня не закінчиться, вважають професори Гонконзького університету

Експерт вважає, що комуністичний Китай потрібно ізолювати