П'ятниця, Тра 29, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Європейські країни незадоволені дипломатією Китаю під час пандемії

Понеділок, 27 квітня 2020 року

Штаб-квартира Євросоюзу у Брюсселі. Mark Renders/Getty Images

У квітні Bloomberg опублікував статтю, де аналізує реакцію європейських політиків на дипломатію Китаю в умовах кризи через пандемію.

Видання пише, що після серії зустрічей на найвищому рівні, які завершилися осіннім візитом президента Сі Цзіньпіна до Німеччини, цей рік повинен був стати роком дипломатичних відносин між Європою і Китаєм. Натомість, європейці попереджають про розкол.

Як повідомляє Bloomberg, європейські дипломати кажуть, що дії Китаю під час пандемії коронавірусу (вірусу КПК*), зокрема заяви китайських постачальників медичного обладнання про зростання цін, викликають обурення.

Коли у Пекіна з'явилася можливість продемонструвати світове лідерство, його антикризові заходи підірвали довіру до нього інших країн.

«За ці місяці Китай втратив Європу», — сказав Райнхард Бютікофер, німецький політик і член делегації парламенту ЄС зв'язків із Китаєм.

Він висловив стурбованість вчинками Китаю: починаючи від «маніпуляцій із правдою» на ранніх стадіях поширення вірусу і закінчуючи «вкрай агресивною» позицією Міністерства закордонних справ у Пекіні та «жорсткою пропагандою» переваг правління комуністичної партії над демократією.

У той час як адміністрація Трампа відновила наступ на Китай, європейські чиновники традиційно менш схильні виступати з відкритою критикою, частково через побоювання помсти.

Як говориться у статті, політики в Берліні, Парижі, Лондоні і Брюсселі висловлюють заклопотаність трактуванням Пекіном подій щодо COVID-19. Ця обставина натякає на більш глибоке невдоволення з далекосяжними наслідками.

Деякі члени ЄС вже проводять відповідну політику, щоб зменшити залежність від Китаю і стримати потенційні хижацькі інвестиції. Такі захисні заходи можуть завдати шкоди торговельним відносинам Китаю і ЄС на суму майже 750 млрд доларів.

Як зазначає Bloomberg, переломний момент стався кілька тижнів тому. У той час Китай почав проводити вебінари і розповідати про тактику боротьби з вірусом.

Уряд Китаю також надав предмети медичного призначення, зокрема захисне спорядження, набори для тестування на віруси й апарати штучної вентиляції легень до постраждалих країн Європи та інші регіони.

Офіційне видання ЦК КПК, газета «Женьмінь жибао» заявила, що міністр закордонних справ Італії Луїджі Ді Майо «дякує Китаю за те, що він направив групу медичних експертів, а також пожертвував обладнання та матеріали для невідкладної медичної допомоги».

Анна Файфілд, президент пекінського відділення Washington Post, зазначила, що органи пропаганди Китаю не повідомляють, що «ці поставки товарів, принаймні, в деяких випадках, є не пожертвами, а скоріше експортом товарів для закупівель».

Італійський сенатор і колишній міністр зв'язку Мауріціо Гаспаррі дорікнув компартії Китаю за поширення чуток. Гаспаррі сказав, що Італія нічого не отримувала безкоштовно, все було оплачено.

Нідерланди придбали 1,3 мільйони масок із Китаю, перша партія (600 тис. масок) виявилася бракованою. Три мільйони китайських масок, замовлених Бельгією, також визнані непридатними.

Окрім того, Великобританія, Чеська Республіка, Іспанія та інші країни отримали китайські тести низької якості для виявлення вірусу.

Bloomberg відзначає, що пандемія надала можливість для взаємної солідарності. Але це тривало недовго.

«Зараз обстановка в Європі загострюється, коли мова заходить про Китай», — сказав Йорг Ваттке, президент Торгової палати Європейського союзу в Китаї.

В останні два роки європейські уряди стали більш обережно ставитися до Китаю, через те, що висунута Сі Цзіньпіном ініціатива «Один пояс, один шлях» в галузі торгівлі та інфраструктури розширилася по всьому континенту. Вона захопила стратегічні об'єкти від Середземномор'я до Балтійського моря: порти, енергопідприємства і компанії з робототехніки.

У той час як деякі країни, зокрема Італія і Португалія, активно підтримували ініціативу «Один пояс, один шлях», інша програма — «Зроблено в Китаї-2025», згідно з якою Пекін прагне стати світовим лідером у ключових технологіях, багатьма розглядається як ще одна загроза європейській промисловості.

Оскільки ціни на акції різко впали через кризу, викликаною пандемією, країни ЄС посилили правила перевірки інвестицій побоюючись, що Китай, зокрема, може отримати контрольний пакет акцій компаній, що постраждали від епідемії.

Європейський комісар з питань конкуренції Маргрет Вестагер в інтерв'ю Financial Times запропонувала урядам купувати акції в компанії, щоб запобігти загрозі поглинання компаній Китаєм. Більш далекосяжні плани — пропозиції зі зниження залежності від Китаю не тільки стосовно медичних товарів, але і в таких галузях, як акумулятори для електромобілів.

Йорг Ваттке розповів, що обговорення ланцюжків постачань почалося, коли Пекін закрив свої порти на початку цього року. Ці заходи викликали побоювання, що фармацевтичні компоненти, вироблені в Китаї, Європа не отримає. Це змусило політиків усвідомити необхідність забезпечити безпеку стратегічних продуктів.

Тон політичних дебатів у Європі відтоді змінився. Міністр закордонних справ Німеччини Хейко Маас сказав газеті Bild, що коригування статистики випадків смертності в Китаї минулого тижня «викликає тривогу».

Президент Франції Еммануель Макрон в інтерв'ю Financial Times озвучив думку:

«Очевидно, сталося те, чого ми не знаємо».

Міністр закордонних справ Великобританії Домінік Рааб заявив, що, «без сумніву», коли криза з коронавірусом закінчиться, «звичного ведення справ» з Китаєм не буде.

Через кризу з COVID-19 посилюється тиск на Великобританію, щоб та скасувала рішення дозволити Huawei брати участь у будівництві мереж 5G.

За словами Янки Ертель, директора Азіатської програми Європейської ради з міжнародних відносин у Берліні, Китай усе ще може повернути прихильність європейців, погодившись з вимогами відкрити ринки і створити більш рівні умови для міжнародного бізнесу. Проте, Ертель додала:

«Думаю, це малоймовірно».


*Вірус КПК — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.

Джерело: Epoch Times

Читайте далі:

«Репортери без кордонів» попереджають про дезінформаційну кампанію Китаю про пандемію

150 політиків та експертів у відкритому листі назвали приховування Китаєм інформації про епідемію «Чорнобильським підходом»

Шанхайський експерт вважає, що домашній карантин неефективний

Китай монополізував ринок засобів індивідуального захисту і отримує величезний прибуток, на думку торгового радника Білого дому

Число загиблих в Ухані склало менше 3000 чоловік, але ці цифри викликають сумніви

Головний редактор найбільшої німецької газети Bild опублікував звернення до Сі Цзіньпіна: «Ви погрожуєте всьому світу»

Пекін приховував інформацію про заразність COVID-19 мінімум 6 днів, судячи з внутрішніх документів

Ніл Ферґюсон ставить п'ять запитань Китаю про епідемію COVID-19

Comments   

загрузка...