П'ятниця, Тра 29, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Британський журнал The Economist опублікував статтю, у якій аналізується офіційна статистика Китаю

Четвер, 30 квітня 2020 року

Медичний персонал переводить пацієнта в лікарню «Цзінь Іньтан» в Ухані, Китай, 17 січня 2020 року. CHINA OUT/Getty Images

По-перше, дані мінливі. У дев'яти китайських провінціях із серйозною епідемічною ситуацією автори статті виявили 15 випадків, коли за один день кількість нових заражень підскочила більш ніж на 20%, а потім знову повернулася на колишній рівень.

Хоча подібні сплески можуть виникнути в будь-якому наборі даних, але The Economist виявив, що в інших країнах і регіонах, де відбулися спалахи епідемії, таке трапляється набагато рідше.

По-друге, коли відбуваються сплески, вони часто супроводжуються важливими рішеннями урядових чиновників. Із цих 15 випадків дві третини відбулися у день звільнення чиновника провінційного рівня або іншої значущої політичної події.

ФОТО: The Economist

The Economist наводить в якості прикладу провінцію Хубей, найбільш постраждалий регіон.

9 лютого влада провінції повідомила про збільшення кількості нових випадків зараження на 27%. За наступні два дні показник знизився на 20% і 22% відповідно. Потім 12 лютого цифра раптово зросла на 742% до майже 14 тис., а потім різко знизилася.

Китайська влада заявила, що цей стрибок стався через зміну методики підрахунку.

Ці зміни ввели приблизно за тиждень до стрибка, а через сім днів їх скасували. Іншим поясненням сплеску нових випадків зараження 12 лютого може послужити подія, про яку оголосили наступного дня: обидвох секретарів партійного комітету провінції Хубей і міста Ухань було звільнено.

Інші сплески нових підтверджених випадків також співпали з кадровими змінами або політичними заявами.

27 січня офіційні особи провінції Чжецзян провели прес-конференцію, на якій розповіли про відкриття 335 клінік і лікарень на 1000 ліжок для розміщення великої кількості пацієнтів.

Наступного дня число нових випадків збільшилося майже втричі, до 123, а в наступні дні різко скоротилося.

20 лютого влада провінції Шаньдун звільнила голову департаменту юстиції. Того ж дня число випадків зараження в місцевій в'язниці різко зросло з 2 до 200, а наступного дня показник знову опустився до 2 випадків. Хоча більшість цих подій відбувалася незалежно одна від одної, The Economist виявив один день, коли кількість зареєстрованих заражень підскочила в декількох регіонах.

3 лютого ті провінції, які серйозно постраждали від епідемії, зафіксували не менше 50 нових випадків зараження, їхнє число зросло в середньому на 35%. За весь період епідемії таке збільшення відбулося тільки один раз.

Одне з можливих пояснень з'явилося через два тижні: у той день Сі Цзіньпін виступив перед членами Постійного комітету Політбюро ЦК КПК. Він закликав владу «реагувати на існуючі проблеми» і «своєчасно надавати достовірну інформацію».

У статті йдеться про те, що, коли 24 березня прем'єр-міністр Китаю Лі Кецян попередив чиновників, що «не повинно бути ніяких недомовок або занижень», він майже визнав, що цифри були помилкові.

The Economist зазначає, що незвичайні сплески нових випадків, які збігаються з політичними подіями, змушують людей засумніватися в точності китайської офіційної статистики.

Джерело: Epoch Times

Читайте далі:

COVID-19 може стати хронічною інфекцією — вірусолог

Масштабний контроль Китаю над дослідженнями вірусу COVID-19

Великі дози хлорохіну при COVID-19 смертельні: дослідження

В Китаї близько 3 млн випадків зараження COVID-19: фахівець

Епідемія COVID-19 до липня не закінчиться, вважають професори Гонконзького університету

Експерт вважає, що комуністичний Китай потрібно ізолювати

Comments   

загрузка...