Середа, Кві 14, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Пекін приховував інформацію про заразність COVID-19 мінімум 6 днів, судячи з внутрішніх документів

Вівторок, 21 квітня 2020 року

Фото: Поліцейський У масці стоїть на сторожі в аеропорту ТяньхЕ після його відкриття в Ухані, Китай, 8 квітня 2020 року. HECTOR RETAMAL/AFP via Getty Images

Як повідомляє Associated Press із посиланням на внутрішні документи, китайська влада знала про передачу COVID-19 (вірусу КПК*) від людини людині за шість днів до того, як вони публічно підтвердили це 20 січня.

Ма Сяовей, голова Національної комісії охорони здоров'я, головного органу охорони здоров'я країни, повідомив провінційним відділенням під час конфіденційної телеконференції 14 січня, що спалах в Ухані «все ще залишається серйозною і складною, найсерйознішою проблемою після SARS у 2003 році, і може перетворитися на велику подію суспільного здоров'я», — йдеться у внутрішній записці під заголовком «Тверезе розуміння ситуації».

У записці також зазначається, що «кластерні випадки припускають, що передача від людини людині можлива», за повідомленням АР.

У документі зазначено, що у зв'язку з майбутнім Новим роком за місячним календарем, під час якого мільйони китайських громадян подорожують країною, щоб відсвяткувати з родичами, «ризик передачі і поширення вірусу високий».

Однак публічно офіційні особи і вчені Китаю неодноразово применшували серйозність спалаху і не звертали уваги на те, що захворювання, викликане вірусом, пізніше назване COVID-19, може поширитися серед людей.

Чиновники спочатку заявляли, що на початку січня не було ніяких ознак передачі вірусу від людини людині, але в середині січня повідомили, що існує «низький ризик» передачі інфекції між людьми. Лише 20 січня влада підтвердила, що хвороба заразна.

Одкровення з'явилися на тлі зростаючого обурення в західних країнах, пов'язаного із приховуванням спалаху режимом КПК, що дозволило захворюванню перерости у глобальну пандемію.

Через відсутність публічних попереджень до 20 січня, в районі вірусного епіцентру (місто Ухань) відбувся масовий бенкет для 40 тис. чоловік, і мільйони людей покинули місто, щоб поїхати на святкування місячного Нового року.

Якщо б влада в середині січня попередила громадськість про необхідність вжиття заходів безпеки, таких як соціальне дистанціювання і обмеження на поїздки, то кількість випадків зараження могла б бути скороченою приблизно на дві третини, як показало березневе дослідження.

У внутрішній записці йдеться, що телеконференцію провели для того, щоб передати інструкції китайського лідера Сі Цзіньпіна, прем'єр-міністра Лі Кецяна і віце-прем'єра Сунь Чуньланя, хоча ці інструкції не були представлені, повідомляє AP.

Ма говорив регіональним чиновникам охорони здоров'я, що політичні міркування і соціальна стабільність — пріоритетні напередодні двох найважливіших політичних партійних сесій у березні, наголошується в записці. Ці зустрічі пізніше скасували через епідемію.

Після телеконференції Національна комісія охорони здоров'я випустила 63-сторінковий набір інструкцій для провінційних чиновників охорони здоров'я з позначкою «внутрішній», «не буде поширюватися в інтернеті» та «не буде оприлюднено», повідомляє AP.

Документ зобов'язав чиновників охорони здоров'я виявляти підозрювані випадки; лікарні повинні відкрити додаткові відділення, а медичним працівникам необхідно носити захисне спорядження.

Центр по контролю і профілактики захворювань (CDC) в Пекіні також показав свій найвищий рівень реагування на надзвичайні ситуації всередині країни 15 січня, повідомляє AP з посиланням на друге внутрішнє повідомлення.

У повідомленні говориться, що він створив 14 робочих груп, очолюваних провідними керівниками CDC, для навчання працівників охорони здоров'я, збору даних, проведення польових досліджень та нагляду за лабораторіями.

Ці внутрішні документи не є єдиним свідченням того, що китайська влада приховувала важливу інформацію про спалах на ранніх стадіях. У повідомленні газети South China Morning Post із посиланням на дані внутрішнього уряду говориться, що до кінця грудня було зареєстровано понад 200 випадків.

Внутрішні документи, отримані The Epoch Times, також показують, що влада в січні значно занижували інформацію про поширення вірусу. Протягом 12 днів від 5 січня влада не повідомляла про нові випадки захворювання.

Уряд також зупинив роботи з дослідження вірусу.

За повідомленням китайського фінансового журналу Caixin, 1 січня провінційне управління охорони здоров'я провінції Хубей доручило геномній лабораторії припинити тестування зразків вірусу і знищити всі існуючі зразки.

Одночасно влада змусила замовкнути всіх, хто спробував повідомити про спалах невідомої хвороби в Ухані.

Джерело: Epoch Times

Читайте далі:

Головний редактор найбільшої німецької газети Bild опублікував звернення до Сі Цзіньпіна: «Ви погрожуєте всьому світу»

Ніл Ферґюсон ставить п'ять запитань Китаю про епідемію COVID-19

Китай чекає друга хвиля епідемії, вважає тайванський політик

Що приховують різкі скачки заражень у Китаї

COVID-19 може стати хронічною інфекцією — вірусолог

Масштабний контроль Китаю над дослідженнями вірусу COVID-19

Великі дози хлорохіну при COVID-19 смертельні: дослідження

В Китаї близько 3 млн випадків зараження COVID-19: фахівець

Епідемія COVID-19 до липня не закінчиться, вважають професори Гонконзького університету

Експерт вважає, що комуністичний Китай потрібно ізолювати

Comments   

загрузка...