Понеділок, Вер 27, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Число загиблих в Ухані склало менше 3000 чоловік, але ці цифри викликають сумніви

Четвер, 23 квітня 2020 року

Житель Пекіна в захисній масці йде безлюдною вулицею, 5 лютого 2020 року, Пекін, Китай. Kevin Frayer/Getty Images

Кореспондент газети The Australian Financial Review (AFR) Майкл Сміт опублікував у «Твіттері» пост про те, що уханські лікарні заборонили співробітникам в приватному порядку давати інтерв'ю іноземним ЗМІ.

Кореспондент додав зображення до повідомлення від керівництва однієї з лікарень Уханя. У ньому говориться, що після 8 квітня ЗМІ з усього світу приїдуть до Уханя для інтерв'ю та репортажів. У зв'язку з цим група з профілактики та контролю коронавірусної пневмонії провінції Хубей «надає особливого значення» проведення нарад, щоб розробити план дій.

Фото: Michael Smith https://twitter.com/MikeSmithAFR/status/1250960238485934080

У повідомленні підкреслюється, що відділ прийому заявок від іноземних ЗМІ для інтерв'ю знаходиться під керівництвом компартії, тому співробітники лікарні не повинні давати інтерв'ю у приватному порядку.

«Якщо репортер просить про інтерв'ю, необхідно негайно повідомити про це партійному керівництву».

Крім того, співробітникам заборонено публікувати в мас-медіа «непідтверджені» новини.

Не так давно журналісти деяких китайських ЗМІ — Southern People Weekly, журнал People, Caixin — відвідали Ухань, де взяли інтерв'ю у лікарів та інсайдерів і розкрили інформацію, про яку замовчували високопоставлені чиновники: епідемія вийшла з-під контролю, заразилася велика кількість медичних працівників, і безліч людей загинуло від вірусу КПК*.

Ці новини викликали широкий резонанс у суспільстві. Особливо велику увагу привернуло інтерв'ю лікаря Ай Фень, завідуючої відділенням невідкладної допомоги Центральної лікарні Уханя.

10 березня китайський журнал People опублікував інтерв'ю з Ай Фень, в якому лікар розповіла, як влада приховували правду більше 100 днів з моменту спалаху, що призвело до стрімкого поширення епідемії і завдало великої шкоди лікарні.

Після публікації влада негайно заблокувала статтю. Тим не менш, жителі Китаю за допомогою різних методів шифрування продовжили поширювати розповідь Ай Фень.

11 березня газета Southern People Weekly повідомила, що секретар партійного комітету Цай Лі, голова Центральної лікарні Уханя І Сян і секретар комісії з перевірки дисципліни Лі Мі вимагали від співробітників лікарні працювати, незважаючи на нестачу заходів захисту, що призвело до зараження понад 300 медичних працівників.

26 лютого новинний портал Caixin оприлюднив докази того, що наприкінці грудня минулого року з лікарень Уханя було зібрано не менше 9 зразків невідомої пневмонії, послідовність генома якої схожа на SARS.

Однак комітет з охорони здоров'я провінції Хубей і Національна комісія охорони здоров'я КНР зажадали знищити наявні зразки і розпорядилися не розкривати інформацію. Усі статті про початок епідемії були видалені.

Ухань вважається джерелом спалаху. Число загиблих в Ухані склало менше 3000 чоловік, але ці цифри викликають сумніви.

17 квітня влада Уханя несподівано скоригувала число смертей з 2579 до 3869, збільшивши показники на 50%. Але навіть в цьому випадку зовнішній світ вважає, що ця цифра серйозно занижена.


*Вірус КПК — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.

Джерело: Epoch Times

Читайте далі:

Головний редактор найбільшої німецької газети Bild опублікував звернення до Сі Цзіньпіна: «Ви погрожуєте всьому світу»

Пекін приховував інформацію про заразність COVID-19 мінімум 6 днів, судячи з внутрішніх документів

Ніл Ферґюсон ставить п'ять запитань Китаю про епідемію COVID-19

Китай чекає друга хвиля епідемії, вважає тайванський політик

Що приховують різкі скачки заражень у Китаї

COVID-19 може стати хронічною інфекцією — вірусолог

Comments   

загрузка...