Неділя, Жов 24, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

150 політиків та експертів у відкритому листі назвали приховування Китаєм інформації про епідемію «Чорнобильським підходом»

П'ятниця, 24 квітня 2020 року

ФОТО: Охоронець в масці закриває ворота із зовнішньої сторони Забороненого міста в Пекіні (на задньому плані) через COVID-19, 12 квітня 2020 року. Nicolas Asfouri/AFP via Getty Images

Спробу китайського режиму приховати спалах вірусу КПК* (COVID-19) можна назвати «Чорнобильським підходом» Китаю, йдеться у відкритому листі від 14 квітня, підписаному більш ніж 150 політиками та експертами з Китаю.

У цьому зверненні корінною причиною глобальної пандемії назвали авторитарне правління китайської комуністичної партії (КПК) і рекомендували звернути увагу на ціну, яку світ платить за її драконівську політику.

«Нинішня глобальна криза викликана режимом, якому багато хто з вас потурали або підтримували десятиліттями», — йдеться в листі, адресованому китайським громадянам і друзям Китаю в усьому світі.

Серед політиків, які підписали цей лист, члени парламентів Великобританії, Литви, Естонії, Чехії та Європейського Союзу.

Чорнобильська катастрофа 1986 року в тодішній радянській Україні через 34 роки все ще залишається найстрашнішою ядерною аварією у світовій історії, і, ймовірно, призвела до десятків тисяч смертей. Кремлівські чиновники приховували катастрофу протягом декількох днів, незважаючи на смертельну загрозу радіоактивних опадів не тільки для радянських громадян, але і для жителів сусідніх країн.

«Тоталітарні уряди правлять за допомогою страху і брехні», — сказав Якуб Янда, керівник аналітичного центру «Європейські цінності» (European Values Center for Security Policy).

Після десятиліть комуністичного правління у власній країні, Янда побачив «багато спільного між радянськими комуністами і нинішніми китайськими комуністами», — повідомив він у електронному листі.

«Нинішнє приховування пандемії COVID-19 із боку КПК — це те ж саме, що робили радянські комуністи під час Чорнобильської катастрофи. Тільки на цей раз все набагато гірше», — написав він.

Аналітичний центр підтримав цей лист.

«Витоки пандемії»

Китайська влада знала, що існує ризик передачі вірусу від людини до людини, але приховувала цю інформацію від громадськості. Навіть запевняла Всесвітню організацію охорони здоров'я (ВООЗ), що немає чітких доказів таких ризиків.

Про те, що вірус передається від людини до людини, уряд повідомив лише 20 січня, за три дні до того, як закрили Ухань на карантин.

Мер Уханя в інтерв'ю 27 січня з державними ЗМІ визнав, що центральний уряд прийняв рішення приховати інформацію про спалах хвороби.

Тим часом у Китаї викликали в поліцію і заарештовували тих, хто намагався розповісти про справжній стан в Ухані. Зникли безвісти громадянські журналісти Фан Бінь і Лі Цзехуа (https://www.theepochtimes.com/chinese-regime-silences-critics-who-expose...), помер доктор Лі Веньлян, який першим забив на сполох.

Студент коледжу Чжан Веньбінь зник незабаром після того, як опублікував історію репресій правлячого режиму і закликав партію піти у відставку.

У відкритому листі дії КПК назвали «витоками цієї пандемії» і попередили, що «Чорнобильський підхід» Китаю призведе до катастрофічних наслідків.

В опублікованій 7 квітня доповіді вашингтонського аналітичного центру The American Enterprise Institute підраховано, що в Китаї, швидше за все, близько 2,9 млн підтверджених випадків захворювання, а не менше 100 тис., як повідомляє влада.

У нещодавній доповіді британського “Суспільства Генрі Джексона” припустили, що китайський режим несе відповідальність, принаймні, за 4 трильйони доларів збитку, пов'язаного з пандемією у всьому світі.

«Глобальна пандемія змушує зіткнутися з незручною істиною: політизовано усі сторони життя, зокрема здоров'я людей. Авторитарне однопартійне правління в Китайській Народній Республіці поставило під загрозу усіх», — йдеться в листі.

Автори листа проводять чітке розділення понять «китайська компартія» і «китайський народ», який постраждав найбільше.

Ряд політиків висловили солідарність із ними.

«Я думаю, що китайський народ — чудовий і великий», — сказав сенатор від штату Вісконсін Роджер Рот в інтерв'ю газеті The Epoch Times.

«Вони просто були заручниками цього жорстокого, деспотичного режиму останні 70 років».

«Китай набагато більший, ніж той режим, який займає зали влади», — сказав Шувалой Маджумдар, директор Центру просування інтересів Канади за кордоном при Інституті Макдональда-Лорьє в Оттаві.

«Народ Китаю і його друзі заслуговують на те, щоб знати, що пропаганда, яку поширює їхній уряд, є відверто помилковою і що світ поділяє сподівання та страхи китайського народу», — написав він в електронному повідомленні.


*Вірус КПК — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.

Джерело: Epoch Times

Читайте далі:

Шанхайський експерт вважає, що домашній карантин неефективний

Китай монополізував ринок засобів індивідуального захисту і отримує величезний прибуток, на думку торгового радника Білого дому

Число загиблих в Ухані склало менше 3000 чоловік, але ці цифри викликають сумніви

Головний редактор найбільшої німецької газети Bild опублікував звернення до Сі Цзіньпіна: «Ви погрожуєте всьому світу»

Пекін приховував інформацію про заразність COVID-19 мінімум 6 днів, судячи з внутрішніх документів

Ніл Ферґюсон ставить п'ять запитань Китаю про епідемію COVID-19

Comments   

загрузка...