Субота, Вер 26, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

«Репортери без кордонів» попереджають про дезінформаційну кампанію Китаю про COVID-19 (ВІДЕО)

Неділя, 26 липня 2020 року

Фото: Житель міста Тревіоло, Італія, 9 квітня 2020 року виходить з магазину з купленою газетою. Miguel Medina/AFP via Getty Images

Некомерційна організація «Репортери без кордонів» (RSF), яка виступає за свободу преси, попереджає усіх остерігатися глобальної кампанії дезінформації, розгорнутої Китаєм у зв'язку з вірусом КПК* (Китайської комуністичної партії), відомого, як COVID-19 або коронавірус.

«Під приводом "встановлення істини" щодо коронавіруса Пекін вишукує будь-які невідповідності та неточності, щоб дискредитувати роботу журналістів і посіяти сумніви про те, що вони повідомляють"», — сказав Седрік Альвіані, голова Східноазіатського бюро RSF, у заяві, опублікованій 18 квітня.

Альвіані додав:

«Важливо, щоб громадськість не була обдуреною китайською пропагандою і віддавала перевагу репортажам засобів масової інформації, які поважають журналістські принципи».

У заяві пояснюється, що дезінформаційна кампанія Китаю спрямована на те, щоб «заглушити критиків, які звинувачують Пекін у поширенні COVID-19.

ЗМІ вказали на те, що китайська влада змусила замовкнути вісім лікарів, зокрема офтальмолога Лі Веньляна, які попереджали про нову форму пневмонії у китайських соціальних мережах наприкінці грудня.

Китайські громадські журналісти зникли безвісти за репортажі з епіцентру спалаху хвороби — Уханя.

RSF також згадала китайських чиновників, які стверджували, що армія США «принесла епідемію до Уханя».

Починаючи з лютого, китайські посли здійснюють нападки на міжнародні ЗМІ через критичне висвітлення реакції Пекіна на пандемію.

14 квітня посла Китаю у Франції Лу Шає викликали до МЗС Франції через повідомлення на сайті посольства і в "Твіттері", що ганьбили французький медичний персонал і французьку парламентську коаліцію», повідомляє RSF.

«Деякі публічно озвучені думки представників китайського посольства у Франції не відповідають якості двосторонніх відносин між нашими країнами», — заявив міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан у заяві про свою зустріч з Лу, передає агенція Reuters.

12 квітня китайське посольство у Франції опублікувало статтю під назвою «Відновлення спотворених фактів за спостереженнями китайського дипломата, відправленого до Парижа».

У статті цитувалися слова неназваного дипломата, який припустив, що доглядачі будинків для людей похилого віку у Франції кинули свою роботу, залишивши підопічних вмирати від голоду і COVID -19. Статтю опублікували всього через кілька днів після того, як у Франції підвищилося число смертей від вірусу з 8911 до 10328 за один день, за даними місцевого ЗМІ France 24, причому різко зросла кількість померлих в будинках для людей похилого віку.

Китайська стаття також засуджувала французьку і тайванську владу, які звинувачували генерального директора Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Тедроса Адханома Гебреісуса.

«Тайванська влада, яку підтримали понад 80 французьких парламентаріїв у спільній заяві, навіть використовувала слово "негр", щоб розкритикувати його. Я до цього часу не розумію, що могло статися в головах усіх цих французьких обранців», — йдеться в статті.

Міністерство закордонних справ Тайваню у заяві, опублікованій 15 квітня, заявило, що стаття, опублікована в «Твіттері» офіційним аккаунтом китайського посольства у Франції, є хибним звинуваченням.

У своїй статті агентство Reuters писало, що воно не змогло знайти ніяких доказів того, що французькі законодавці підтримали таку заяву, а також того, що тайванська влада використовувала це слово для образи голови ВООЗ.

Разом китайські посли і китайська державна газета Global Times «пішли хрестовим походом проти західних журналістів (які засуджують Китай за пандемію), звинувачуючи їх у систематичній "брехні"», — повідомляє RSF.


*Вірус КПК — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.

Джерело: Epoch Times

Читайте далі:

150 політиків та експертів у відкритому листі назвали приховування Китаєм інформації про епідемію «Чорнобильським підходом»

Шанхайський експерт вважає, що домашній карантин неефективний

Китай монополізував ринок засобів індивідуального захисту і отримує величезний прибуток, на думку торгового радника Білого дому

Число загиблих в Ухані склало менше 3000 чоловік, але ці цифри викликають сумніви

Головний редактор найбільшої німецької газети Bild опублікував звернення до Сі Цзіньпіна: «Ви погрожуєте всьому світу»

Пекін приховував інформацію про заразність COVID-19 мінімум 6 днів, судячи з внутрішніх документів

Ніл Ферґюсон ставить п'ять запитань Китаю про епідемію COVID-19

Comments   

загрузка...