Субота, Жов 23, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Цензура на YouTube: небажані відео про COVID-19 зникають

Вівторок, 28 квітня 2020 року

Сьюзен Воджицьки, генеральний директор YouTube, виступає на Атлантичному фестивалі в Вашингтоні 25 вересня 2019 року. Nicholas Kamm/AFP via Getty Images

YouTube видаляє відео про вірус КПК* (коронавірус), якщо його зміст суперечить рекомендаціям Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ).

На відео-платформі спостерігається зростання новин з так званих авторитетних джерел. Таким чином, співробітники корпорації працюють над тим, щоб зменшити вплив або повністю звести нанівець ті відео, які, на їхню думку, не мають доказів.

«Усе, що з медичної точки зору необґрунтовано. Відео, в яких говориться: "Приймайте вітамін С, приймайте куркуму — це вас вилікує", — приклади порушення нашої політики, — заявила генеральний директор YouTube Сьюзен Воджицьки у програмі CNN "Надійні джерела". — Усе, що суперечить рекомендаціям Всесвітньої організації охорони здоров'я, буде порушенням нашої політики».

Слід зазначити, що ВООЗ піддалася гострій критиці за подачу інформації про вірус КПК під кутом, необхідним для Компартії Китаю. Невтішні відгуки організація також отримала за те, що, ігноруючи попередження Тайваню про швидке поширення вірусу, рекомендувала не вводити обмеження на подорожі, які могли б скоротити поширення епідемії.

Керівник Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебреісус у штаб-квартирі ВООЗ у Женеві, 6 квітня 2020 року. AFP via Getty Images

Наприклад YouTube видаляє відео, у яких обговорюється теорія про те, що дія 5G може погіршувати стан людей, заражених коронавірусом. На каналі президента Бразилії Джера Болсанаро зникла реклама протималярійного засобу гідроксихлорохін, який у багатьох країнах лікарі застосовують для лікування COVID-19.

Тим часом Сполучені Штати закупили мільйони доз гідроксихлорохіна. У свою чергу FDA видало дозвіл на екстрене використання препарату в лікарнях для лікування від коронавірусу. Також Управління із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) опублікувало керівництво зі створення генеричних версій препарату на базі хлорохіну.

Таблетки з гідроксихлорохіном і хлорохіном продемонстровані в Інституті інфекцій Середземномор'я IHU. Марсель, Франція. Gerard Julien/AFP via Getty Images

Ніл Мохан, один із директорів кампанії YouTube, заявив Axios, що YouTube проводить агресивну політику проти так званої дезінформації. У зв'язку з цим було видалено тисячі відео про COVID-19, які зняті безпосередньо в Китаї. Представники законодавчої влади, журналісти та інші експерти дотримуються таких стандартів. Відповідаючи на питання щодо відео із порадами лікування COVID-19 ліками, які не були схвалені Управлінням з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA), Мохан сказав: «Це баланс. ...Ми самі не є медичними експертами».

Варто зазначити, що YouTube — не єдина компанія, яка активно видаляє небажаний контент. Також на Facebook зникають сторінки з акціями протесту проти жорстких карантинних заходів.


*Вірус КПК — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.

Джерело: Epoch Times

Читайте далі:

Європейські країни незадоволені дипломатією Китаю під час пандемії

«Репортери без кордонів» попереджають про дезінформаційну кампанію Китаю про пандемію

150 політиків та експертів у відкритому листі назвали приховування Китаєм інформації про епідемію «Чорнобильським підходом»

Китай монополізував ринок засобів індивідуального захисту і отримує величезний прибуток, на думку торгового радника Білого дому

Головний редактор найбільшої німецької газети Bild опублікував звернення до Сі Цзіньпіна: «Ви погрожуєте всьому світу»

Ніл Ферґюсон ставить п'ять запитань Китаю про епідемію COVID-19

Comments   

загрузка...