Четвер, Вер 24, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Втрата тактильного відчуття — ще один симптом COVID-19

Субота, 16 травня 2020 року

Медичні працівники Kaiser Permanente проводять тестування пацієнта на наявність COVID-19, Сан-Франциско, штат Каліфорнія, 12 березня 2020 року. JOSH EDELSON/AFP via Getty Images

11 травня ізраїльська газета The Jerusalem Post повідомила, що, згідно з новим дослідженням, вірус КПК* (COVID-19) впливає на нюх, смак і тактильні відчуття заражених. Ці симптоми допоможуть відрізнити його від інших вірусних інфекцій.

Професор Маша Нів, заступник декана факультету сільського господарства, продовольства і навколишнього середовища Єврейського університету в місті Єрусалимі, сказала:

«Наші результати показують, що COVID-19 впливає на хемосенсорну функцію в цілому і не обмежується втратою запаху, і що порушення цих функцій слід розглядати, як можливий показник COVID-19».

У звіті, опублікованому в медичному науковому журналі MedRxiv, повідомляється, що для медичного співтовариства зниження чутливості до смаку і запаху — характерні симптоми коронавірусу, але втрату тактильного відчуття часто випускають з уваги.

Глобальний Консорціум з хемосенсорних досліджень (GCCR) 7 квітня запустив міжнародне опитування, яке доступно на 27 мовах і охоплює пацієнтів із 40 країн. За перші 11 днів опитування пройшли 4039 пацієнтів з коронавірусом.

18 квітня дослідники отримали попередні дані. Учасників просили оцінити роботу систем чуттєвого сприйняття — нюху, смаку і тактильного відчуття — до і під час хвороби, а також повідомляти про закладеність носа.

GCCR виявив, що під час хвороби смак, нюх і тактильне відчуття пацієнтів значно знижуються.

«Закладеність носа, мабуть, не пов'язана з втратою сенсорних відчуттів, і дозволяє припустити, що ці симптоми (порушення сенсорних функцій) можуть бути важливим показником, який дозволить відрізнити вірус COVID-19 від інших вірусних інфекцій».

Це відкриття допоможе країнам з обмеженими ресурсами для тестування на коронавірус приділити першочергову увагу тим, хто заразився новою хворобою.

«Для боротьби з глобальною пандемією необхідний глобальний підхід, — говорить професор Нів. — Ми залучили вчених, практикуючих лікарів і пацієнтів з усього світу, щоб отримати краще уявлення про вплив захворювання на різні групи населення і дати нам важливі підказки для поліпшення діагностики і лікування хвороби COVID-19».


*Вірус КПК — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.

Джерело: Epoch Times

Читайте далі:

Мати загиблої дівчини від COVID-19 вимагає від уряду Китаю правди про епідемію

У північному Китаї зростає кількість захворювань COVID-19

Прем'єр-міністр Австралії переконує лідерів країн розслідувати джерело вірусу COVID-19

Результати боротьби з епідемією в Китаї не такі успішні, — директор центру медичної освіти Чень Бінчжун

Друга хвиля епідемії COVID-19 поширюється по південному Китаю

Є неспростовні докази природного походження COVID-19?

Comments   

загрузка...