П'ятниця, Тра 29, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Міжнародне розслідування походження COVID-19 підтримав віце-прем'єр Нової Зеландії

Четвер, 7 травня 2020 року

Віце-прем'єр Вінстон Пітерс виступає з промовою про реакцію Нової Зеландії на зовнішню політику у зв'язку з COVID-19 в будівлі парламенту «Вулик», 29 квітня 2020 року, Веллінгтон, Нова Зеландія. Mark Mitchell — Pool/Getty Images

З того часу, як у січні в Китаї спалахнула епідемія вірусу КПК* (COVID-19), сотні тисяч людей загинули, мільйони заразилися. У багатьох виникли питання щодо дій влади Китаю на початку епідемії, особливо з приводу того, чи достатньо швидко влада Китаю прийняла заходи, або намагалася приховати серйозність вірусу від решти світу.

Два тижні тому Австралія запропонувала провести міжнародне розслідування походження вірусу. Віце-прем'єр Нової Зеландії підтримав пропозицію.

2 травня в інтерв'ю телепрограми Newshub Nation, віце-прем'єр Нової Зеландії Вінстон Пітерс сказав, що важливо з'ясувати, як почалася пандемія, незалежно від того, розсердить це уряд Китаю чи ні.

«Нелогічно і ірраціонально сподіватися, що злоякісна пухлина, яка забрала і забере мільйони життів, настільки притупила відчуття реальності, що ми не спробуємо на міжнародному рівні з'ясувати, як це сталося. Як ми можемо дивитися сім'ям жертв у вічі і говорити, що нам все одно?»

Пітерс вважає, що ігнорування закликів до міжнародного розслідування причин світової фінансової кризи 2008 року в США привели до десятирічного економічного збитку.

На думку Пітерса, в будь-якому випадку прийшов час Нової Зеландії зав'язувати більше торговельних відносин з іншими країнами.

«Попередні адміністрації вчинили жахливу помилку, поставивши все на одну карту. Стара приказка говорить — не варто класти всі яйця в один кошик, але з економічної точки зору ми саме так і робили. Один продукт — молоко, одна компанія Fonterra, і один ринок — Китай».

Пітерс займав пост міністра закордонних справ у 2008 році, коли була підписана угода про вільну торгівлю Нової Зеландії з Китаєм. Коаліція лейбористів-новозеландців вийшла зі складу уряду в тому ж році.

З того часу експорт до Китаю збільшився з 2,1 млрд доларів у рік до 15,5 млрд доларів — дві третини з них складають молочні продукти і м'ясо, за даними Ради Нової Зеландії.

«Я пропоную винести урок і значно розширити наші ринки, щоб не залежати від одного. Це мудра стратегія», — вважає Пітерс.

«Чому попередні адміністрації вперто йшли по цьому шляху? Тепер ми потрапили в ситуацію, коли по всьому світу відбуваються катастрофічні спалахи COVID-19, і зрозуміли, що таке мислення небезпечне.

Сподіваюся, що ми визнали цю помилку, і тепер навчимося, так що, коли вийдемо з цієї економічної катастрофи, ми не будемо витрачати час і не зайдемо в глухий кут».

Джерело: Epoch Times

*Вірус КПК — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.

Читайте далі:

Китай блокує і маніпулює інформацією про епідемію, щоб посилити свою владу

Китайські школярі приступили до навчання у противірусних масках і головних уборах Х століття

«Одинадцять мільйонів масок — усе це мотлох», — заявив федеральний міністр транспорту Німеччини

Позиція Австралії з питання розслідування походження COVID-19 не зміниться

Comments   

загрузка...