Вівторок, Бер 9, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

«Одинадцять мільйонів масок — усе це мотлох», — заявив федеральний міністр транспорту Німеччини

Неділя, 3 травня 2020 року

Фото: Дві працівниці готуються до упаковки масок у приміщенні Naton Medical Group в Пекіні, Китай, 24 квітня 2020 року. WANG ZHAO/AFP via Getty Images

Захисні маски є одним із ключових засобів індивідуального захисту (ЗІЗ) в зусиллях щодо запобігання розповсюдження вірусу КПК* (COVID-19). ЗІЗ потрібні усім: і медичному персоналу, і звичайним громадянам.

Китай є найбільшим у світі виробником ЗІЗ та інших медичних матеріалів.

Після відмови від постачання їхньої продукції у різних країнах світу китайська влада провела свої власні інспекції експортованих товарів і конфіскувала 89 млн бракованих масок.

«Усе це мотлох»

«Одинадцять мільйонів масок — усе це мотлох», — заявив 24 квітня федеральний міністр транспорту Німеччини Андреас Шойер, повідомляє німецька газета Der Spiegel.

Директор німецької текстильної компанії, який придбав китайські медичні маски, сказав, що його співробітники перевірили ці вироби і виявили їхню низьку якість.

Одні маски погано фільтрували повітря, а в інших виявили ненадійне кріплення.

11 млн масок планували відправити 13 квітня до Німеччини, але директор компанії скасував замовлення. Пізніше компанія знайшла іншого китайського постачальника для закупівлі масок.

9 квітня газета Brussels Times повідомила, що Бельгія змушена була відмовитися від трьох мільйонів масок, які були імпортовані з Китаю «тому, що вони не відповідали необхідним стандартам якості».

«Вже на перший погляд з ними були проблеми. Ми їх перевірили. Федеральна служба державної економіки підтвердила, що (китайський) постачальник не зміг надати сертифікати випробувань і маски були неприйнятної якості. Це підтвердили додаткові випробування в бельгійській лабораторії», — йдеться у доповіді, цитованій міністром Бельгії Філіпом де Бакером.

Нідерланди також відкликали 600 тис. бракованих масок із голландських лікарень наприкінці березня. Ці маски були частиною партії із 1,3 млн масок, які були куплені та імпортовані з Китаю 21 березня.

Претензії Китаю

26 квітня китайська влада виступила на прес-конференції в Пекіні, організованою Державною Радою, стосовно якості експортованих медикаментів.

Цзінь Хай, директор Генерального департаменту Головного митного управління Китаю, заявив, що Китай експортував медичні товари на суму 55 млрд юанів від 1 березня до 25 квітня.

Вони складалися з 21,1 млрд масок для обличчя, 109 млн захисних костюмів, 32,94 млн захисних окулярів, 763 млн пар хірургічних рукавичок, 110 тис. контролюючих апаратів і 9,29 млн інфрачервоних термометрів.

Що стосується неякісної продукції, то Лі Сінцянь, директор департаменту зовнішньої торгівлі Міністерства торгівлі Китаю, стверджував, що китайські стандарти відрізняються від стандартів інших країн, тому деякі експортовані медичні товари було повернуто.

Лі визнав, що деякі китайські експортери постачали немедичні маски під виглядом медичних, і низка китайських виробників продавали свою продукцію за «нормальною ціною».

26 квітня, на іншій прес-конференції Держради КНР у Пекіні, заступник голови держадміністрації КНР з регулювання ринку Ґань Лінь розповів про контрафактні і неякісні захисні матеріали.

Ґань повідомив, не уточнюючи періоду часу, що влада конфіскувала 89,05 млн масок, 418 тис. інших захисних матеріалів та дезінфікуючих засобів на суму 7,6 млн юанів, а також багато іншого.

Ґань сказав, що в Китаї виявили чотири типи некваліфікованих захисних виробів: вироби, які не відповідають нормативним стандартам; немедичні товари, продавані як медичні, і товари поганої якості, які продаються як хороші; вироби, упаковані без дати виробництва, назви виробника, кваліфікаційної сертифікації тощо; і підроблені товари.

Американський адвокат

Ден Харріс, юрист міжнародної юридичної фірми Harris Bricken, 21 квітня опублікував на своєму веб-сайті інформацію про шахрайство, ініційоване постачальниками ЗІЗ у Китаї.

Харріс сказав, що його юридична фірма допомогла дослідити постачальників із Китаю, щоб гарантувати, що клієнти, яким потрібно придбати ЗІЗ, не будуть обмануті.

За останні кілька місяців юридична фірма виявила, що деякі китайські компанії використовували куплені через інтернет сертифікати для експорту некваліфікованої продукції, тоді як деякі китайські експортери були лише посередниками, які самі нічого не виробляли.

Вони можуть надіслати покупцям усе, що зможуть дістати, або взяти з них гроші і взагалі нічого не поставити.

Деякі експортери не мали повноважень на експорт, а в інших випадках співробітники сертифікованої компанії продавали продукцію незаконно.


*Вірус КПК — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.

Джерело: Epoch Times

Читайте далі:

Позиція Австралії з питання розслідування походження COVID-19 не зміниться

Китайські медики змушені підробляти дані про епідемію COVID-19

Громадяни та організації понад 40 країн подають позови проти влади Китаю через пандемію

Цензура на YouTube: небажані відео про COVID-19 зникають

Європейські країни незадоволені дипломатією Китаю під час пандемії

«Репортери без кордонів» попереджають про дезінформаційну кампанію Китаю про пандемію

150 політиків та експертів у відкритому листі назвали приховування Китаєм інформації про епідемію «Чорнобильським підходом»

Comments   

загрузка...