Неділя, Жов 24, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Жителі міста Шеньян і закритого міста Цзілінь розповіли про другу хвилю епідемії COVID-19 (ВІДЕО)

Четвер, 21 травня 2020 року

Продавець чекає покупців на ринку в Шеньяні північно-східної провінції Китаю Ляонін, 10 березня 2020 року. STR/AFP via Getty Images

Епідемія на північному сході Китаю посилюється. Після закриття міста Цзілінь 13 травня, епідемія COVID-19 (вірусу КПК*) розповсюдилася на місто Шеньян у сусідній провінції Ляонін. Більше 8 тис. осіб у двох провінціях помістили на карантин.

Жителі міст Цзілінь і Шеньян розповіли в інтерв'ю кореспонденту китайського видання The Epoch Times, про що найбільше турбуються.

За словами Ян, власниці малого бізнесу в Цзіліні, в місті поширюється безсимптомна інфекція. Хоч уряд і не повідомляє, але люди розуміють всю серйозність ситуації, тому не вирішуються нікуди виходити, боячись заразитися.

«Коли ви йдете по вулиці, можливо, зіткнетеся із зараженим».

Ян каже, що всі магазини закриті:

«У нас тепер нічого не працює, майже так само, як в Ухані».

«Зараз економіка Китаю повністю паралізована, на 90%, все закрито, зокрема великі підприємства і заводи. Державні підприємства тепер вдвічі скорочують виробничі потужності».

«Люди тепер можуть лише сидіти вдома, без грошей».

Підприємниця підкреслила, що через безробіття і відсутність доходу доводиться жити на зекономлені гроші. Продукти харчування потрібно купувати самим, і навіть витрати на карантин доводиться оплачувати з власної кишені.

«Без прибутку неможливо вижити. А якщо немає заощаджень, то не вийде щось купити. Уряду теж до вас немає ніякого діла».

Зростання цін

Житель міста Цзілінь на прізвище Пен зазначив, що рух транспорту припинився, житлові комплекси закрили, люди кинулися скуповувати товари в магазинах, і це призвело до зростання цін.

«Народ злякався і кинувся купувати продукти, зерно, овочі, медикаменти».

«Картопля коштує тепер чотири-п'ять юанів за півкіло, хоча спочатку коштувала 1 юань з гаком. Ціна на рис також зросла десь на 10%. Ще потрібно відстояти чергу, щоб купити ці продукти», — розповів Пен.

Інша мешканка Цзіліня, Чжан, сказала, що епідемічна ситуація в районі Фенмань, де вона живе, досить серйозна: багато людей втрачають роботу, залишаються без доходу, але уряд нічим не допомагає.

«Нам, простим громадянам, дуже важко. Умови погані, а тепер ще й роботи немає, стало важко подвійно».

Колись жінка тримала ресторан, але тепер її бізнесу завдано шкоди. Чжан звинуватила місцевих чиновників у корупції. Люди постраждали від епідемії, але їм навіть нікуди поскаржитися.

Дорогий карантин у Шеньяні

Епідемія спалахнула і в місті Шеньян. Як розповів колишній городянин Цзінь, люди перелякані і намагаються не виходити на вулицю. Цзінь працював у логістичній компанії в Шеньяні. Він втратив роботу і йому довелося повернутися до рідного села.

«Немає роботи, немає грошей. Повернувся до батьків. Минуло вже більше місяця».

Інший житель Шеньяна, Лі, зазначив, що знайти роботу стало проблематично. Зарплати немає, а ціни продовжують рости.

«Ціни вдвічі більші, ніж в минулому році, — зітхає Лі. — Народ страждає найбільше. Чим більше лих, тим сильніше страждає народ».

Лі також повідомив, що в госпіталі 463 НВАК у Шеньяні стався спалах внутрішньолікарняної інфекції на коронавірус, багато заразилися, але інформацію приховують.

«Лікарня повністю закрита, не ввійти, ні вийти, і машинам, які там стоять, не дозволяють виїжджати. Кажуть, що тільки один-два випадки, щоб ситуація здавалася людям не такою серйозною».

Лі звинуватив владу в тому, що вона скористалася епідемією, щоб заробити:

«Обстеження проводять за рахунок громадян. Вам проводять різні діагностики і під кінець роблять тестування на нуклеїнові кислоти, все це коштує більше тисячі юанів».

За перебування на карантині теж потрібно платити. Користувач «Твіттера» розповів, що плата за 14-денний карантин в готелі Oriental Ginza International Hotel складає 8286 юанів. Туди входять: плата за номер в день 500 юанів, додаткові витрати 1 тис.юанів і тест на нуклеїнові кислоти 286 юанів.

*Вірус КПК — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.

Джерело: Epoch Times

Читайте далі:

Ще одного блогера заарештували за висвітлення ситуації з епідемією у Китаї (ВІДЕО)

Альянс із 62 країн закликає до розслідування пандемії COVID-19 (ВІДЕО)

Через повторний спалах епідемії у Китаї, влада Уханя перевірить на COVID-19 усіх жителів міста

Влада китайського міста Цзілінь оголосила про режим ізоляції через другу хвилю COVID-19

Втрата тактильного відчуття — ще один симптом COVID-19

Мати загиблої дівчини від COVID-19 вимагає від уряду Китаю правди про епідемію

Comments   

загрузка...