Неділя, Вер 20, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Звіт про активність мобільних телефонів в Уханській лабораторії свідчить про аварію

Середа, 13 травня 2020 року

Лабораторія P4 в Уханському інституті вірусології, провінція Хубей, 17 квітня 2020 року (аерофотознімок). HECTOR RETAMAL/AFP via Getty Images

9 травня телеканал NBC News повідомив, що, за інформацією з трьох джерел, аналіз даних про активність стільникових телефонів показав, що в жовтні 2019 року Уханська лабораторія, яка вивчає коронавіруси, ненадовго закрилася.

Згідно зі звітом, отриманого лондонським відділом перевірки новин NBC News, з 7 по 24 жовтня 2019 року в зоні з посиленим режимом безпеки Уханського інституту вірусології не спостерігалося ніякої активності мобільних телефонів, і, можливо, що «небезпечна подія» відбулася в період з 6 по 11 жовтня.

Перший підтверджений випадок захворювання COVID-19 в Китаї простежується до 17 листопада, але, враховуючи, що перший випадок зараження у Франції зареєстрували в грудні, деякі дослідники засумнівалися в достовірності хронології.

Аналіз даних показує, що пандемія почалася раніше, ніж спочатку повідомлялося, що «стався витік вірусу КПК* (COVID-19) з Уханського інституту вірусології», йдеться у звіті.

Прямих доказів про припинення роботи установи або будь-яких підтверджень теорії про те, що вірус випадково просочився з лабораторії, немає. В аналізі, схоже, враховується лише невелика частка співробітників установи, де працюють сотні людей.

За даними NBC News, в Уханському інституті вірусології налічується від 200 до 300 працівників.

Офіційні представники розповіли, що аналітики вивчають дані, зібрані в жовтні і листопаді, щоб знайти підказки, які вказують на які-небудь аномалії в роботі лабораторії.

Два чиновника, які знайомі з цим питанням, розповіли NBC News, що раніше американські спецслужби отримували відомості, засновані на загальнодоступних даних про стільникові телефони і супутники, про те, що лабораторія закривалася.

Але, вивчивши супутникові зображення і власні дані, розвідслужби не змогли підтвердити, чи була в той час Уханська вірусна лабораторія закрита, і звіти визнали «непереконливими».

Комітети з розвідки Конгресу також, схоже, отримали звіт.

Сенатор-республіканець Марко Рубіо написав 6 травня в «Твіттері»:

«Було б цікаво, якби хтось проаналізував дані комерційної телеметрії в Уханській лабораторії та прилеглих районах з жовтня по грудень 2019 року».

«Якщо покаже різке зниження активності у порівнянні з попередніми 18 місяцями, це стане явним свідченням події в лабораторії і доказом того, коли це сталося».


*Вірус КПК — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.

Джерело: Epoch Times

Читайте далі:

Прем'єр-міністр Австралії переконує лідерів країн розслідувати джерело вірусу COVID-19

Результати боротьби з епідемією в Китаї не такі успішні, — директор центру медичної освіти Чень Бінчжун

Друга хвиля епідемії COVID-19 поширюється по південному Китаю

Є неспростовні докази природного походження COVID-19?

Китайська цензура видалила зі статті послів ЄС слова про спалах епідемії в Китаї

Згідно з результатами у штаті Нью-Йорк 66% нових госпіталізованих — люди, які переважно сиділи вдома

Влада Китаю знала про зараження вірусу і приховувала це, — підтверджують внутрішні урядові документи

Comments   

загрузка...