Неділя, Лип 3, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Архітектори збудували сучасний дім просто серед старовинних руїн (ФОТО)

Субота, 29 серпня 2020 року

Проект було здійснено лондонською фірмою Will Gamble Architects. Замовнику потрібно було розширити вже існуючий будинок, але на шляху стояли залишки цегляних стін, які належали пергаментній фабриці 17 століття. На території ділянки також стояв старий сарай для худоби, який потрібно було переробити на новий лад.

Директор проектної студії Уілл Гембл запропонував не зносити руїни, а вписати прибудову просто в них. Ідея сподобалася клієнтові і була позитивно сприйнята Комісією історичних будівель і пам'яток Англії («Historic England»).

Зрештою руїни пергаментної фабрики стали ключовим елементом, який задає настрій всьому архітектурному комплексу під назвою «The Parchment Works». Щоб підкреслити історичне значення місця, проектувальники намагалися використовувати якомога більше старих матеріалів, зокрема цеглу, кам'яні плити і дубові балки.

У одноповерховій прибудові розміщені кухня, їдальня і вітальня, які разом займають приблизно половину площі серед руїн.

Спочатку Уілл Гембл планував використати для побудови нових приміщень усі напівзруйновані стіни, але потім відмовився від цієї ідеї. Він залишив деякі стіни порожніми, щоб підкреслити їхню красу.

«Цьому місцю притаманна певна чарівність, як з історичної, так і з художньої точки зору», — говорить архітектор.

Пергаментна фабрика в Нортгемптонширі почала працювати в 1600-х роках. За чутками, з неї поставляли папір навіть для королівської сім'ї. На цій ділянці фабрику побудували не випадково — під землею тут знаходиться джерело, яке використовувалося для промивання шкур (для цього їх опускали у спеціальні ванни). Одну з цих «підземних ванн» архітектори обладнали як функціональний об'єкт комплексу.

Збереження старовинних будівель та їхніх елементів позитивно сприймається у багатьох країнах світу дизайнерами, істориками та шанувальниками мистецтва. Незмінно приваблюють туристів такі занедбані чи напівзруйновані об'єкти, як кораблі в сіднейській затоці Хоумбуш або старі заводи у Львові.

Окрім того, в Україні одним із прикладів поєднання руїн із сучасною будівлею є галерея «Бастіон» в Івано-Франківську:

Читайте далі:

Перші ясла без пластику з іграшками із природних матеріалів

Мурали в Києві — яскрава казка серед буденності

Виставка ленд-арту серед пісків і скель в Саудівській Аравії

Покинуті замки-близнюки в місті «під копірку»: сучасна Туреччина

Літаюча тарілка на дереві та інші несподівані проекти шведського архітектора

«Блакитна лагуна» в Ісландії — казкове місце чи розкручений бренд?

Незвичайний дизайн дитячого садочка в Хошиміні, В'єтнам