Неділя, Жов 24, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Польський письменник пояснює, чому Китай не повідомив одразу про коронавірус

Понеділок, 25 травня 2020 року

Жінка в масці проходить повз символ серпа і молота під час ярмарку в місті Карбальїно, Іспанія, 16 травня 2020 року. MIGUEL RIOPA/AFP via Getty Images

В ексклюзивному інтерв'ю Central News Agency польський письменник і журналіст Вітольд Шабловський відкрито сказав, що найбільша проблема диктатури — це брехня.

Шабловський навів приклад: після спалаху епідемії, на питання про несвоєчасне повідомлення, мер міста Уханя Чжоу Сяньван заявив в інтерв'ю, що місцеві чиновники могли розкрити інформацію про епідемію тільки з дозволу центральних органів влади.

«Це примітно — слова, сказані місцевим урядом, починають відрізнятися».

Як вважає письменник, уханська епідемія завдала удару по владі Китаю, оскільки суспільство виявило, що їх обманюють.

«Можливо, це застережливий сигнал про падіння уряду Китаю».

«Диктатори завжди брешуть, це їхня природа. Вони вже наговорили дуже багато брехні, обманювати увійшло у звичку».

Вітольд Шабловський — автор книг «Як нагодувати диктатора» і «Танцюючі ведмеді». В них він розглядає вплив соціалістичного ладу на людей.

В інтерв'ю тайванському виданню The Storm Media в лютому цього року Шабловський сказав, що в його книгах ведмеді і шеф-кухарі ― це персонажі-посередники, за допомогою яких він пов'язує розповідь і викликає резонанс.

На прикладі ведмедів, які з труднощами наново намагаються звикнути до життя на волі, Шабловський показує читачам різні аспекти свободи. Через призму спогадів кухарів, які обслуговували Пол Пота і Саддама Хусейна, письменник розкриває перед читачами іншу сторону сумно відомих кривавих «великих диктаторів». Історії, за допомогою яких показується більш глибинний пласт історичних і політичних задумів.

Вірус КПК* (коронавірус) охопив 188 країн світу. Експерти та урядовці США і Європи все частіше звинувачують владу Китаю в пандемії і в спробах поширити свій сюжет епідемії через державні ЗМІ та соцмережі.


*Вірус КПК — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.

Джерело: Epoch Times

Читайте далі:

Китайський експерт розповів про особливості нової хвилі епідемії COVID–19 в КНР

Представники китайської еліти незадоволені зовнішньою політикою влади КНР в умовах пандемії (ВІДЕО)

Як проходить загальне тестування в Ухані, розповіли місцеві жителі (ВІДЕО)

Жителі міста Шеньян і закритого міста Цзілінь розповіли про другу хвилю епідемії COVID-19 (ВІДЕО)

Ще одного блогера заарештували за висвітлення ситуації з епідемією у Китаї (ВІДЕО)

Comments   

загрузка...