Середа, Чер 16, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Представники китайської еліти незадоволені зовнішньою політикою влади КНР в умовах пандемії (ВІДЕО)

П'ятниця, 22 травня 2020 року

Комуністичну партію Китаю (КПК) звинувачують у приховуванні епідемії, яка призвела до глобальної пандемії. Зіткнувшись із критикою, МЗС Китаю і офіційні ЗМІ країни вирішили вдатися до дипломатії в стилі «Війна вовків»  для нападок на інші країни.

Нове покоління китайських дипломатів, схоже, конкурує один з одним у тому, хто біль радикальний. У підсумку це стає образливим для інших країн, сказав Франсуа Годеман, старший аналітик по справах Азії в Інституті Монтеня, кореспонденту New York Times

«Вони борються зі всіма північноєвропейськими країнами, в яких повинні бути зацікавлені, але вони відштовхнули кожну з них».

«Дипломатію вовків» компартії Китаю не тільки засуджує міжнародна спільнота, але й критикують представники китайської еліти.

8 травня член групи радників при Держраді КНР, професор Інституту міжнародних відносин Китайського народного університету Ші Іньхун на онлайн-форумі висловив свої міркування щодо зовнішньої політики.

Ші Іньхун зазначив, що в уряду є два пріоритетні завдання: «просування зверхності китайської політичної системи» та «будівництво іміджу Китаю як світового лідера в боротьбі з епідемією». Однак ці дії зробили «занадто поспішно, занадто рано і занадто гучно, тому виник величезний розрив між тим, що передбачалося, і тим, що вийшло».

За оцінками Ші Іньхуна, такі країни, як США, Франція, Німеччина, Австралія, Індія, Японія, Південна Корея і навіть Росія, вважають, що уряд Китаю «приховав» і «сфабрикував» інформацію про епідемію.

На думку професора, ситуація в країні далеко не така сприятлива, як до спалаху пневмонії, викликаної новим коронавірусом, і в майбутньому Китай зіткнеться з «безпрецедентними і серйозними проблемами».

10 травня Чжу Фен, директор Спільного інноваційного центру при Нанкінському університеті з вивчення Південно-Китайського моря, заявив, що дипломатичний підхід влади посилив напруженість між Пекіном і Вашингтоном. Чжу Фен закликав владу Китаю пом'якшити тон і скоригувати зовнішню політику.

Наприкінці квітня голова факультету міжнародних відносин Університету Цінхуа, учений-міжнародник, професор Янь Сюетун дав інтерв'ю новинному порталу Caixin. Коли його попросили прокоментувати думку про те, що лідерські позиції Китаю та США ослабли за час епідемії, Янь Сюетун зізнався, що у Китаю спочатку не було глобального лідерства, а при неіснуючому лідерстві немає проблеми ослаблення.

Деякі китайські ЗМІ пишуть про різницю в результатах боротьби з епідемією в Китаї і Європі, і зводять це до відмінностей між політичними системами.

Янь Сюетун вважає, що подібні заяви легко викличуть невдоволення людей в європейських країнах з серйозною епідемічною ситуацією.

«Пряма і замаскована критика політичної системи інших країн викличе або загострить ідеологічний конфлікт».

Джерело: Джерело: Epoch Times

Читайте далі:

Жителі міста Шеньян і закритого міста Цзілінь розповіли про другу хвилю епідемії COVID-19 (ВІДЕО)

Ще одного блогера заарештували за висвітлення ситуації з епідемією у Китаї (ВІДЕО)

Альянс із 62 країн закликає до розслідування пандемії COVID-19 (ВІДЕО)

Через повторний спалах епідемії у Китаї, влада Уханя перевірить на COVID-19 усіх жителів міста

Влада китайського міста Цзілінь оголосила про режим ізоляції через другу хвилю COVID-19

Втрата тактильного відчуття — ще один симптом COVID-19

Comments   

загрузка...