Четвер, Сер 13, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Будівництво готелю на Печерську в Києві: чи буде перевірка законності?

Четвер, 21 травня 2020 року

Нещодавно депутати Київради, які входять до профільної комісії, отримали звернення з проханням ініціювати перевірку законності будівництва нового 20-ти поверхового готелю в Печерському районі столиці. Це будівництво вже встигло заслужити славу скандального, оскільки ведеться воно на ділянці, яка спочатку призначалася для будівництва житлових будинків, дач і гаражів.

Питання законності будівництва

Зі зверненням до комісії міської ради, що займається проблемами містобудування, звернувся депутат Київради від ВО "Свобода" І. Мірошниченко. Він попросив перевірити те, чи на законних підставах почалося будівництво нового готелю на вулиці Курганівській. Мірошниченко розповів про те, що отримав скарги від місцевих жителів на дії забудовника, який почав будівництво готелю на ділянці, для цього не призначеної. Ділянка ця знаходиться у власності ТОВ "Дружба Народів СНД".

Як зазначає депутат, нотаріус О. Косенко (Київський міський нотаріальний округ) вказала, що земельні ділянки, про які йде мова, все ж призначаються для зведення будівлі готелю. Проте, за словами Мірошниченка, міська рада не приймала рішення про зміну призначення ділянок, відповідно, і розпочата забудова є незаконною.

Мірошниченко вважає, що будівництво нового готелю на вищезгаданій ділянці є самовільним, адже призначення землі є зовсім іншим. Восени 2019 року депутат двічі направляв свої звернення до департаменту, який займається питаннями архітектури і містобудування, проте до цього часу цей орган належним чином не відреагував на звернення Мірошниченко. З боку департаменту не було ніяких дій, спрямованих на припинення незаконного будівництва.

У зверненні йдеться про те, що будівництво не тільки є незаконним, а й становить небезпеку для жителів міста. Справа в тому, що противага крана, встановленого забудовником на ділянці, зависає прямо над жвавою проїзною частиною. Як наслідок — підвищується ризик виникнення аварійних ситуацій на дорозі. Ігор Мірошниченко не тільки попросив сформувати групу для перевірки законності будівництва готелю в Печерському районі, а й виявив бажання стати її членом.

Також нагадаємо, що в квітні 2020 року було накладено арешт на ділянку по вул. Дегтярівській, на якому ТОВ "Хайпекс" розпочало проектування для зведення адміністративної будівлі. За версією слідства, земля ця використовувалася для шахрайства.

Comments   

загрузка...