Неділя, Жов 24, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Закон «Про національну безпеку» вивів гонконжців протестувати (ВІДЕО)

Четвер, 28 травня 2020 року

Поліцейські оточили територію біля торгового центру Windsor House в Козуей-Бей, Гонконг, 24 травня 2020 року.The Epoch Times Гонконг

Повітря в Гонконгу знову наповнилося сльозогінним газом 24 травня, після декількох місяців відносного затишшя під час режиму ізоляції через пандемію. За даними поліції Гонконгу, до 10 години вечора неділі заарештували не менше 180 протестувальників.

На цей раз тисячі людей вийшли на вулиці, щоб висловити незгоду з ініціативою Пекіна прийняти закон «Про національну безпеку». Закон був представлений на останній сесії ВЗНП Китаю — в обхід законодавчій раді Гонконгу.

Цей крок Пекіну зустрів міжнародну критику. Опоненти стверджують, що закон підірве автономію і свободу Гонконгу, які комуністичний режим обіцяв зберегти після передачі суверенітету міста від Великобританії Китаю у 1997 році.

Пекін оголосив подробиці закону в п'ятницю. Передбачається, що китайські органи безпеки отримають можливість втручатися у справи Гонконгу. Цей закон негайно засудили Сполучені Штати і Європейський Союз, Сполучене Королівство Великої Британії, Австралія, Канада і Тайвань.

Запланований марш

Користувачі інтернету в соціальних мережах Гонконгу закликали до маршу від району Козуей-Бей до Ваньчая, який почався о першій годині дня в неділю.

Протестувальники не отримали схвалення поліції, тому що у місті до початку червня діє правило соціального дистанціювання, що забороняє збиратися в групи більше восьми осіб.

Перед початком маршу безліч поліцейських зібралися в Козуей-Бей, зокрема патрулі на місцевій станції метро, де зупиняли й оглядали перехожих.

Намагаючись розігнати протестувальників, поліцейські зробили перший постріл сльозогінним газом близько 13:30, біля місцевого торгового центру Hysan Place в Козуей-Бей. Приблизно через 20 хвилин почалися перші арешти.

Протестувальник, одягнений в чорне, був закутий поліцією в наручники на Хеннессі-Роуд в Козуей-Бей, Гонконг, 24 травня 2020 року. The Epoch Times Гонконг

Об 14:30 за місцевим часом уряд Гонконгу опублікував заяву, в якій говорилося, що «бунтівники» кидали різні предмети в поліцейських і блокували дороги підручними засобами. І що поліція використовувала «мінімально необхідну силу, зокрема сльозогінний газ для розгону «бунтівників».

Від сльозогінного газу і перцевого спрею, випущеного поліцейськими, постраждали і журналісти, які висвітлювали протести. Гонконзьке видання The Epoch Times повідомило, що репортерів обприскали перцевим спреєм на естакаді Canal Road Flyover і на мосту в затоці Козуей-бей близько 14:45 за місцевим часом.

Тим часом поліцейські броньовані машини і водомети попрямували до затоки Козуей-Бей.

Місцева поліція заздалегідь підготувалася до можливої конфронтації з протестувальниками: вранці біля будівлі Гонконзького Бюро по зв'язках припаркували поліцейський водомет, повідомляє гонконзьке видання відділення The Epoch Times.

Близько 15:20 за місцевим часом цей водомет вистрілив по протестуючих і журналістам біля естакади Canal Road Flyover.

Ранкові протести

Члени кількох груп, зокрема гонконзьких продемократичних партій, влаштували протест біля будівлі Гонконзького Бюро по зв'язках — представництва Пекіна в місті — в неділю вранці.

Вони тримали транспаранти і плакати, висловлюючи свою незгоду з законом про національну безпеку, який, на їх думку, порушує зобов'язання, взяті на себе китайською владою при договорі з британським урядом у відповідності з Китайсько-британською спільною декларацією.

Вони повторювали ті ж «п'ять вимог» попередніх демонстрацій, зокрема загальне виборче право і незалежне розслідування випадків насильства з боку поліції.

Члени продемократичної партії «Нео-демократи» проводять акцію протесту біля будівлі Гонконзького відділення зв'язку в Гонконгу 24 травня 2020 року. The Epoch Times Гонконг

Лі Чеук-Янь, голова «Гонконзького Альянсу на підтримку патріотичних демократичних рухів у Китаї», — заявив місцевим ЗМІ, що Пекін «риє собі могилу», пропонуючи закон про національну безпеку.

Леунг Квок-Хун, колишній законодавець і один із засновників «Ліги соціал-демократів», заявив, що цей закон позбавить гонконжців свободи слова.

Нещодавно понад 200 парламентарів і політиків із 23 країн виступили зі спільною заявою, в якій говориться, що закон Китаю є «кричущим порушенням Китайсько-британської об'єднаної декларації».

Джерело: The Epoct Times

Comments   

загрузка...