Середа, Кві 21, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Офіційні ЗМІ Китаю продовжують говорити, що коронавірус виник за кордоном (ВІДЕО)

Субота, 30 травня 2020 року

Логотип «Твіттера» біля входу в штаб-квартиру «Твіттера» в Сан-Франциско, 11 березня 2011 року в Каліфорнії. KIMIHIRO HOSHINO/AFP/Getty Images

Офіційні ЗМІ Китаю продовжують говорити, що коронавірус COVID–19 (вірус КПК*) виник за кордоном, і на доказ цієї точки зору навіть виривають з контексту висловлювання західних експертів, повідомляє VOA.

Доктор Ашіш Джа, професор і директор Гарвардського інституту глобальної охорони здоров'я, сказав VOA, що не сумнівається в тому, що вірус виник у Китаї.

«Він (вірус) майже напевно виник в Ухані. У мене немає причин вірити іншим поясненням», — говорить доктор.

Нещодавно офіційний суспільно-політичний журнал ЦК КПК Qiushi опублікував статтю, де наводиться аргумент, що «вперше вірус може бути виявлений де завгодно», натякаючи, що джерело вірусу знаходиться за межами Китаю.

У статті згадувалося, що у квітневому інтерв'ю CNN доктор Ашіш Джа зазначив, що США необхідно повернутися до випадків у січні цього року або навіть у грудні минулого, щоб з'ясувати, коли вірус вперше з'явився в країні.

У статті використовували слова Джа, щоб довести, що «місце, де вперше зареєстрували випадок захворювання, не обов'язково є джерелом вірусу».

У той час США повідомили, що звіт про розтин в окрузі Санта-Клара, штат Каліфорнія, показав, що двоє жителів, які померли на початку і середині лютого, виявилися заражені COVID-19. Це нове відкриття викликало припущення, що, можливо, у США вірус з'явився вже в січні.

Доктор Джа пояснив в інтерв'ю VOA:

«У той час я говорив, що перший випадок появи вірусу з Китаю на території США міг бути набагато раніше, ніж ми думали. Можливо, він з'явився в США на початку січня, навіть може бути в кінці грудня... Туристичних маршрутів із Китаю в США дуже багато, і ми думаємо, що, можливо, цей вірус почав поширюватися в Китаї вже в середині листопада».

«Таким чином, цілком можливо, що хтось прилетів до Каліфорнії, у США в середині або наприкінці листопада, може бути у нас з'явилася невелика кількість випадків захворювання в грудні, хоча я підозрюю, що, можливо, і в січні».

«Але, на мій погляд, походження не викликає сумнівів: усе, що я бачив, показує, що вірус прийшов із Китаю, з Уханя», — додав професор.

«З точки зору науки, ми повинні спробувати зрозуміти, як виник вірус і як заражаються люди. Не думаю, що це політичне питання», — сказав VOA доктор Джа.

«Очевидно, що потрібно отримати зразки крові та інші типи зразків з лікарень Уханя. Ясно, що уряд Китаю має брати у цьому участь. Без повної участі та співпраці з боку влади, дослідникам з інших країн їх не отримати, оскільки джерела цих зразків громадяни Китаю».

У статті Qiushi говориться, що «все більше країн виявляють випадки, які не мають історії контактів із Китаєм або у яких більш ранній час захворювання», тим самим, намагаючись приховати джерело вірусу.

Наприклад, цитуються слова Массімо Галлі, директора Інституту біомедичних досліджень.

Галлі каже, що, порівнявши штами вірусу у заражених в Італії із 52 вірусними послідовностями, отриманими з Китаю, вчені виявили, що вірус пацієнтів в Італії не має зв'язку з Китаєм — це новий коронавірус, що поширюється в Італії.

Але згідно з повідомленням Reuters  від 11 травня, команда Галлі виявила, що генетична послідовність вірусу в Італії відповідає вірусу, який з'явився в січні у Мюнхені і Німеччині. Галлі підкреслив, що у діагностованого пацієнта в Мюнхені був контакт із людиною, яка повернулася з Шанхаю.

На думку аналітиків, офіційні ЗМІ Китаю продовжують «закривати очі», в той же час внутрішня пропаганда впливає на зарубіжні країни.

Ден Блюменталь, директор Азійської дослідницької програми Американського інституту підприємництва (AEI), заявив раніше в цьому місяці на онлайн-семінарі:

«Центральний уряд Китаю тепер контролює все, що пов'язане з темами лікування або відстеженням джерела захворювання».

«Звичні методи, які застосовує влада Китаю під час кризи, чи то цензура, придушення або викрадення інформації, впливають на решту світу».

У той же час, Китай продовжує пропаганду в соцмережах. Деякі дослідники вважають, що китайська влада без вагань буде використовувати «ботів» для поширення тисячі помилкових повідомлень.

Дослідження Німецького фонду Маршалла в США показало, що з квітня цього року в «Твіттері» 200 облікових записів дипломатичних служб і державних ЗМІ (Китаю) опублікували понад 90 тис. повідомлень на підтримку позиції влади, згідно NBC News.

Дослідники з Університету Карнегі-Меллона, вивчивши понад 200 млн повідомлень у «Твіттері», пов'язаних з епідемією коронавірусу, прийшли до висновку, що 45% «твітів» можуть виходити від «ботів», пише National Public Radio (NPR).

«Ми точно знаємо, що це схоже на пропагандистську машину... , але буде потрібна величезна кількість ресурсів, щоб це довести», — говорить професор комп'ютерних наук Університету Карнегі-Меллона Катлін Карлі.

*Вірус КПК — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.

Джерело: Epoch Times

Читайте далі:

Влада Китаю скуповує маски і захисні костюми перед другою хвилею епідемії? (ВІДЕО)

Китайська влада оголосила воєнний стан у місті Шулань

Польський письменник пояснює, чому Китай не повідомив одразу про коронавірус

Китайський експерт розповів про особливості нової хвилі епідемії COVID–19 в КНР

Представники китайської еліти незадоволені зовнішньою політикою влади КНР в умовах пандемії (ВІДЕО)

Comments   

загрузка...