Понеділок, Жов 25, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Обвинувачена сторона повинна заплатити племені ашанінка 3 мільйони доларів (ФОТО)

Понеділок, 8 червня 2020 року

Через два десятиліття тяжби суд виніс рішення: обвинувачена сторона повинна заплатити племені 3 мільйони доларів і принести офіційні вибачення. «Без вибачень вони не прийняли б цієї угоди», — говорить адвокат ашанінка.

Індіанці з бразильської резервації Кампа-ду-Ріо-Амонія (Kampa do Rio Amônia) виграли у федеральному суді справу проти декількох підприємств, що займалися незаконною вирубкою лісу на території проживання племені ашанінка. Генеральний прокурор підписав рішення про виплату компенсації і принесення вибачень за вирубку тисяч сортів червоного дерева, кедра та інших дерев, які ставали сировиною для виготовлення європейських меблів більше 40 років тому.

Вирубка лісів відбувалася з 1981 до 1987 рік і охопила четверту частину території, яка належить сьогодні корінному народу ашанінка.

Правовий спір розпочався у 1996 році, коли Федеральне державне міністерство (MPF) подало публічний цивільний позов проти лісозаготівельних компаній, які належать могутній сім'ї Камелі. Ашанінка виграли справу в першій судовій справі, у апеляційних судах, а також у Вищому суді (вищий апеляційний суд в Бразилії з неконституційних питань). Але в 2011 році, дійшовши до федерального Верховного суду, справа зупинилася.

Потім було прийнято позасудове врегулювання, і потрібен був ще рік переговорів на те, щоб сторони прийняли всі умови угоди.

«Вперше в історії бразильського законодавства сталося щось подібне. Я дуже пишаюся. Це було важко, але чудово», — говорить адвокат племені ашанінка.

Суму компенсації (приблизно 3 млн доларів США) буде виплачено племені протягом п'яти років. Але головним результатом суперечки, яка тривала майже два десятиліття, представники корінного народу вважають офіційне визнання заподіяної їм шкоди і принесення вибачень.

«Є речі, які не можна заплатити грошима, — коментує старійшина племені ашанінка. — Ми розглядаємо ці офіційні вибачення як визнання допущеної помилки і (обіцянку) того, що вона більше не повториться. Нехай це послужить орієнтиром для інших компаній, адже є закони і права, які потрібно визнавати й поважати».

Читайте далі:

Шоу Shen Yun відроджує древні традиції Китаю

Дизайнери досліджують вплив лісової промисловості на екологію — виставка Cambio

Дівчина самоізолювалася 10 років тому — приголомшлива історія Йонни Їнтон

Comments   

загрузка...