Четвер, Жов 22, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Інформація про COVID-19 вважається державною таємницею в Китаї і не підлягає розголошенню

Субота, 12 вересня 2020 року

Медичний працівник бере пробу для тестування на COVID-19. 15 травня 2020 року Ухань, Китай / STR/AFP via Getty Images

Внутрішні документи китайського уряду, нещодавно отримані виданням The Epoch Times, показують, що влада розглядає всю інформацію, пов'язану з COVID-19 (вірусом КПК*), як «державну таємницю», яку заборонено розголошувати.

За іронією долі китайське державне ЗМІ Xinhua 8 лютого написало:

«...незліченний історичний досвід запобігання інфекційних захворювань показав людям, що поширення інформації, пов'язаної з епідемією, для громадськості подібно до сонячного світла, який може вбити вірус. Тому саме ефективні ліки — це публікація всієї інформації».

Як будуть захищати інформацію про епідемію?

The Epoch Times отримало копію документа уряду міста Наньніна під грифом «таємно», датованого 13 лютим. У ній викладено вимоги до всіх районних і повітових органів влади міста, які були створені для боротьби з вірусом.

«У період боротьби з вірусом усі види термінових документів, термінових повідомлень, актуальних подій ... внутрішня конфіденційна інформація і будь-яка інформація, яку керівники [уряду] не схвалили для розкриття громадськості», повинні розглядатися як державна таємниця, йдеться в документі.

Ці «державні таємниці», пов'язані з пандемією, захищені законом про охорону державних таємниць», опублікованого 29 квітня 2010 року.

В отриманому документі також говориться, що всі посадові особи повинні готувати, редагувати і зберігати пов'язані з вірусом «державні секрети» тільки на комп'ютерах або мобільних телефонах, не підключених до інтернету.

Усі документи, пов'язані з вірусом, можна передавати тільки по звичайній пошті. Всім співробітникам заборонено фотографувати ці документи і ділитися ними.

Посадові особи не мають права згадувати таку інформацію в телефонних розмовах, в текстових повідомленнях або будь-яких інших інтернет-каналах зв'язку. Їм також заборонено говорити про це вдома.

Чиновники не можуть приносити додому або в громадські місця пов'язані з епідемією документи, комп'ютери, зовнішні жорсткі диски та інші носії інформації.

Працювати з такими документами дозволяється тільки в урядових офісах і з закритими вікнами. Якщо потрібно відкрити вікно, співробітники повинні звернути увагу на безпеку, йдеться в повідомленні.

Коли кожен рівень уряду організовує наради, пов'язані з пандемією, всі вікна повинні бути закриті. Якщо зустріч триває дуже довго і учасникам треба подихати свіжим повітрям, персонал може відкрити вікна, але повинен переконатися, що не буде витоку секретної інформації, наголошується в документі.

Без дозволу міського уряду всі державні чиновники і службовці, медичний персонал лікарень та пов'язані з ними співробітники не мають права давати інтерв'ю ЗМІ.

Схвалену інформацію можна публікувати тільки за розпорядженням міського уряду.

Що вважається державною таємницею?

Відповідно до закону, до державної таємниці належать сім видів інформації, наприклад, ті, що стосуються найважливіших політичних рішень у сфері державних справ, національної оборони, дипломатичної діяльності, національного економічного розвитку, науки і технології, державної безпеки тощо.

В документі не пояснювалося, яким чином інформація про епідемію може вважатися державною таємницею», але докладно йшлося про те, як забезпечити її схоронність.

В іншому документі, з провінції Хейлунцзян на півночі Китаю, також згадувалося, що документи, пов'язані з епідемією, повинні розглядатися як абсолютно секретні. Це означає, що, ймовірно, інші місцеві органи влади в Китаї отримали подібні повідомлення.

У Китаї з початку приховували інформацію про епідемію. У січні китайський режим зменшував ризик передачі вірусу від людини до людини в громадських місцях, у той час як внутрішні урядові документи свідчили про те, що влада з усіх сил намагалася стримати поширення вірусу.

Місцева влада також постійно занижує дані про кількість інфікованих, зберігаючи внутрішні зведення результатів діагностики, які відрізняються від офіційно опублікованих цифр.

*Вірус КПК — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.

Джерело: Epoch Times

Читайте далі:

Влада Китаю скуповує маски і захисні костюми перед другою хвилею епідемії? (ВІДЕО)

Китайська влада оголосила воєнний стан у місті Шулань

Польський письменник пояснює, чому Китай не повідомив одразу про коронавірус

Китайський експерт розповів про особливості нової хвилі епідемії COVID–19 в КНР

Представники китайської еліти незадоволені зовнішньою політикою влади КНР в умовах пандемії (ВІДЕО)

Як проходить загальне тестування в Ухані, розповіли місцеві жителі (ВІДЕО)

Comments   

загрузка...