Понеділок, Вер 21, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Очистити тисячу річок по всьому світу від пластику вирішили європейські винахідники

Неділя, 9 серпня 2020 року

18-річний голландський винахідник Боян Слат заснував некомерційну організацію The Ocean Cleanup для розробки передових систем очищення світового океану від пластику.

Тепер йому 25, і його організація прагне видалити пластик з річок, перш ніж він досягне океану. До кінця 2025 року Боян має намір очистити 1 тис. найбільш забруднених річок земної кулі, на частку яких припадає 80% пластику, що потрапляє в океани.

Голландський винахідник і генеральний директор The Ocean Cleanup Боян Слат у Сан-Франциско, Каліфорнія, 8 вересня 2018 року. JOSH EDELSON/AFP via Getty Images

Організація The Ocean Cleanup була заснована в 2013 році в Нідерландах, щоб допомогти навколишньому середовищу і позбавити світові океани від пластикового сміття, повідомляє веб-сайт організації. Їх винахід — «Перехоплювач» (Interceptor) — призначений для збирання сміття з річок.

Це пристрій, що працює на сонячній енергії, із вбудованими літій-іонними батареями, які дозволяють йому функціонувати 24 години на добу без шуму і вихлопних газів.

«Перехоплювач» тестували з 2015 року, але представили публіці тільки в жовтні 2019 року.

Так як же працює «Перехоплювач»? Нова система спроектована, як катамаран, який рухається по поверхні річок і збирає пластик на конвеєрній стрічці. Потім все зібране поміщається в прикріплені контейнери.

Коли сміттєві контейнери заповнюються, він автоматично розсилає повідомлення операторам на суші, які потім доставляють катамаран на берег, спорожняти баки і відправляють пластикове сміття на місцеві об'єкти з переробки або знищенню відходів. Катамаран може збирати близько 50 тонн сміття в день і розрахований на 20 років.

Більш того, завдяки своїй унікальній конструкції, «Перехоплювач» очищує річки від відходів, не завдаючи шкоди природі.

Фото: Фейсбук The Ocean Cleanup

Оскільки більша частина пластикового сміття надходить із річок, «Перехоплювач» може значно зменшити забруднення, яке становить загрозу для форм життя в океані.

«80% океанського сміття надходить приблизно з тисячі великих річок, — пояснив Лоран Лебретон, головний науковий співробітник The Ocean Cleanup виданню Wired. — Якщо ми хочемо значно скоротити викиди пластику в океан, нам треба зайнятися цими річками».

Фото: Фейсбук The Ocean Cleanup

Два прототипа «Перехоплювача» вже успішно використовуються на каналі Ченгкаренг, який проходить через Джакарту в Індонезії і річку Кланг в Малайзії.

Є також дві інші системи, які побудовані для Кантхо в дельті Меконгу, В'єтнам, і Санто-Домінго в Домініканській Республіці. 9 березня 2020 року Домініканська Республіка вітала «Перехоплювач 004», але через нинішню кризу з пандемією сталася затримка з перенесенням його в Ріо-озам, повідомляється на сторінці компанії в «Фейсбуці https://www.facebook.com/TheOceanCleanup/».

Некомерційна організація The Ocean Cleanup, яка в сьогодні працює з місцевими органами влади і організаціями по всьому світу, ставить своїм завданням очистити від пластику тисячу найбільш забруднених річок за п'ять років.

Фото: Фейсбук The Ocean Cleanup

Тим часом, багато хто стурбований тим, що відбувається з величезною кількістю відходів, які перехоплювач витягує з річок. На своєму сайті організація заявляє, що працює з партнерами й урядами над «поточними і майбутніми можливостями з управління відходами».

«Бажано, щоб такі рішення включали переробку, наскільки це технічно можливо, і відповідали міжнародним стандартам».

Довгострокова мета — «по-справжньому позбавити океани від пластика», говорить Боян Слат.

Подивіться, як вони очищали річку в Малайзії:

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...