Неділя, Жов 24, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Tesla готує анонс акумуляторів нового покоління і розширює виробництво в Китаї

Вівторок, 2 червня 2020 року

Tesla закінчує роботу над акумуляторними батареями нового покоління. Провідні світові автопостачальники також працюють над технологіями, що дозволяють знизити вартість комплектуючих для електротранспорту. Адже автозапчастини, необхідні для складання і післяпродажного обслуговування, такі як батареї, електросилові установки, елементи трансмісії і деталі кузова, коштують досить дорого. Що знижує попит на гібриди та електрокари у всьому світі.

Щоб створити батарею нового типу, компанія Tesla об'єднала зусилля з рядом китайських виробників акумуляторів. Плани компанії також підтверджує запуск нового заводу в Шанхаї. В першу чергу революційною розробкою будуть оснащені електрокари автомобільного ринку Китаю.

Більший ресурс, менша вартість

Раніше Ілон Маск, засновник Tesla, у своїх коментарях про майбутнє акумуляторних технологій натякав на те, що розробки компанії приголомшать інвесторів та автолюбителів. Нова батарея відрізняється довговічністю і невисокою ціною, що порівняє вартість електромобілів з транспортними засобами, що працюють на бензині.

Результати досліджень і розробок повинні були продемонструвати на Battery Day у квітні 2020 року. Але виставка була перенесена у зв'язку з епідемією коронавірусу. Над новою технологією акумуляторів працюють:

  • Tesla і Maxwell Technologies (США);
  • CATL (Китай);
  • Redwood Materials (дочірня компанія Tesla з США).

Експерти очікують, що вартість кіловат-години ємності нових LPF-акумуляторів буде нижчою $100. Рекордно низькою вартістю, а саме $80 за кВт*год, змогла досягти компанія CATL, яка є партнером Tesla.

В батареях використовуються нові хімічні сполуки з низьким вмістом кобальту, а також елементи, які дозволяють зберігати більше енергії.

Успіхів у цьому напрямку також домігся американський General Motors (GM), що працює в тандемі з LG Chem (Корея). За запевненням представників GM, акумулятори нового покоління будуть містити на 70% менше дорогих і важко доступних елементів. Технологічний кордон вже досягнуто, тому компанії готуються до початку масового виробництва батарей.

Ставка на китайський ринок

Найбільшим ринком збуту доступного «транспорту майбутнього» стане Китай. До середини літа Tesla запустить продаж покращену версію електрокара RWD Model 3 з запасом ходу 668 км по циклу NEDC. Електрокар з аналогічними характеристиками раніше випускався тільки для США.

Автомобілі для ринку Китаю будуть збиратися на заводі Gigafactory 3 в Шанхаї. На цьому ж заводі Tesla повинна почати збірку електротранспорту з акумуляторами нового покоління.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...