Субота, Жов 16, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Фламінго шукають собі не тільки пару, але й добрих друзів, — дослідники

Субота, 11 липня 2020 року

Фото: Carlota Vidal/unsplash.com

Як виявилося, соціальні взаємини у фламінго доволі складні та чимось подібні до людських.

Ці птахи живуть у зграях, де є як тісні взаємини, так і дистанціювання. Насправді у одній великій колонії існує безліч менших групок — у них об’єднуються фламінго, які «дружать» між собою. А деякі особини вважають за краще уникати одна одну, наче між ними є деяка напруженість у стосунках чи ворожнеча.

Фото: Agnieszka M/unsplash.com

Отже, дослідники виявили, що фламінго не тільки шукають пару у шлюбний період, але й знаходять собі приятелів, із якими проводять більшу частину свого життя.

Вчені слідкували за групами фламінго впродовж 5-ти років. Вони спостерігали за різними видами фламінго — червоними/карибськими, чилійськими, андійськими і малими, які утримуються в заповідному Центрі водно-болотних угідь (Slimbridge Wetland Centre, що є частиною WWT — Wildfowl & Wetlands Trust) у Слімбриджі, Англія.

Фото: Karolina Bobek/unsplash.com

Під час спостережень було виявлено, що взаємини між різними птахами не є безладними. Фламінго — це птахи, які живуть колоніями і взагалі дуже мало часу проводять наодинці. Але вони не просто походжають серед сусідів по зграї, хаотично обираючи, поряд із ким зупинитися. Вчені помітили, що кожен фламінго на довгий період обирає собі «близьких друзів», із якими проводить більшу частину свого часу. Такі групки птахів у зграї досить стабільні, і кожен їхній член принаймні протягом декількох років виявляє прихильність до своїх знайомих.

Фото: Angel Santos/unsplash.com

«Фламінго мають складні суспільні взаємини. Вони засновані скоріш на довготривалих дружніх стосунках, аніж на довільних випадкових зв’язках», — повідомляє автор дослідження, доктор Пол Роуз з Ексетерського університету.

Слідкуючи під час дослідження за станом здоров’ям птахів, вчені також помітили, що навіть хворі особини продовжують спілкуватися. Отже соціальні стосунки відіграють дійсно важливу роль у житті кожного фламінго у зграї.

Фото: Robert Katzki/unsplash.com

Нові дані про життя фламінго можуть бути особливо корисними для працівників заповідників, які зможуть глибше розуміти потреби птахів, що утримуються в неволі, та відповідно регулювати розподіл птахів на зграї.

Звіт про дослідження було опубліковано у 2020 році в журналі Behavioural Processes.

Читайте далі:

Пташенята спілкуються одне з одним ще до того, як вилупляться

Чи можуть собаки виявити COVID-19 за допомогою нюху?

Життя на згарищі: як в австралійські ліси приходить весна

У чому суперсила дельфінів?

Павуки думають за допомогою свого павутиння? Нове дослідження

Comments   

загрузка...