Субота, Жов 23, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Чому коні й собаки можуть гратися разом, — дослідження (ВІДЕО)

Неділя, 2 серпня 2020 року

Для багатьох тварин гра — невід’ємна частина життя. Граючись, тварини не лише весело проводять час, але й налагоджують одне з одним спілкування і закріплюють стосунки.

Ми часто спостерігаємо, як домашні чи дикі тварини борюкаються, бігають і жартома борються з особинами свого виду. А от подібна поведінка між представниками різних видів зустрічається набагато рідше.

Раніше вчені приділяли особливу увагу тому, як поводять себе під час гри домашні тварини. Особливо це стосувалося взаємодії собак із людьми, адже їхні взаємовідносини розвиваються та закріплюються насамперед під час гри.

Однак нещодавно група італійських дослідників вирішила звернути увагу на те, як граються представники різних видів, а саме коні з собаками. На Ютубі є принаймні 20 відео, на яких зафіксована гра коня і собаки. Це зацікавило вчених, і вони вирішили детальніше розглянути поведінку цих тварин.

Елізабетта Палагі та її колеги з Пізанського університету проаналізували побачені відео і знайшли у коней і собак певні спільні ознаки ігрової поведінки. Ось деякі з них:

  1. Під час гри роти собаки та коня розслаблені та відкриті. Це є звичайним грайливим виразом у ссавців.

  2. Коні та собаки, граючись, часто копіюють рухи один одного. Наприклад, качаються по землі на спині, вдають що кусають тощо.

  3. Інколи тварина повторює вираз морди свого партнера по грі. Таке явище називається швидким наслідуванням виразу обличчя (англ. rapid facial mimicry) і, за даними National Geographic, воно раніше неодноразово спостерігалося у приматів, собак, сурикатів і малайських ведмедів. А от поміж тваринами різних видів, напевне, зафіксоване вперше.

Поводячись подібним чином, собаки та коні узгоджують свої дії, знижуючи вірогідність виникнення непорозуміння та агресії. Кінь вагою 900 кг може пустувати поряд із маленьким псом, оскільки вони здатні повідомляти одне одному про свої наміри.

«Такі дві різні істоти, з різною поведінкою та зовнішнім виглядом, можуть домовитися, як гратися так, щоб їм обом було комфортно, — говорить еколог з Мічіганського університету Барбара Смутс. — Це особливо вражає, якщо ми звернемо увагу на різницю розмірів коня та собаки. До того ж пес достатньо уразливий перед травмами, які може завдати кінь, а кінь має укорінений страх перед тваринами, які схожі на вовка».

Дослідники вважають цей етап розуміння поведінки тварин досить важливим, а також сподіваються надалі вивчати взаємодію різних видів, яка може виявити основи «універсальної мови гри».

Звіт про дослідження було опубліковано весною 2020 року у журналі Behavioural Processes.

Читайте далі:

Незвичайна дружба вовка і ведмедя на фотографіях Лассі Раутяйнена

Як бездомний кіт і музика змінили погляд цієї людини на життя

Зворушливі фільми про тварин — для дітей та дорослих

У чому суперсила дельфінів?

Чи можуть собаки виявити COVID-19 за допомогою нюху?

Як фермер частував ведмедів, які крали його мед

Comments   

загрузка...