• ASUS і Dell використовують бамбук для виготовлення ноутбуків

  • Четвер, 22 лютого 2018 року

Бамбук — це більше, ніж просто їжа для панд. Компанії ASUS і Dell вирішили використовувати цей «зелений» поновлюваний матеріал в якості альтернативи пластиковим корпусам, а також паперовим упаковкам для ноутбуків. Це допоможе знайти більш екологічну заміну зробленому з нафти пластику, який складно переробляти.

Папір і пластик — найбільш поширені види сировини для упаковки, але не тільки вони можуть добре справлятися з цим завданням. Іще один варіант — бамбук.

Основними причинами використання бамбука для виготовлення комп'ютерів є те, що він має відповідні фізичні властивості, а також легко та швидко росте.

Бамбук зберігається протягом близько 20 років, після чого починає біодеградувати. Тому з нього можна зробити корпус комп'ютера, який після старіння не стане черговим шматком нерозкладного пластику на звалищі. Це один із факторів, завдяки яким Dell вибрали бамбук для створення упаковки. Після використання її можна залишити в компості, що й було зроблено в ході експерименту, після якого компанія використала отриманий ґрунт для вирощування огірків і соняшників.

Ось що говорить компанія Dell про переваги використання бамбука:

  • Місцеве вирощування: бамбук, який використовується для упаковки, росте поблизу об'єктів, на яких виробляють нашу продукцію. Це зменшує вуглецевий слід, пов'язаний з упаковкою.
  • Він швидко росте: бамбук є найбільш швидкозростаючою деревною рослиною у світі. Він може рости до 61 см на день, його «урожай» можна збирати кожні 3—7 років, — це набагато швидше, ніж у випадку з деревами листяних порід. Це робить бамбук легко поновлюваним матеріалом і чудовою альтернативою пінам або гофрованій і формованій паперовій масі.
  • Він міцний і довговічний: як і сталь, бамбук може витримувати велике навантаження під час поздовжньої деформації або розтягування, тому він використовується для виробництва човнів, будівельних риштувань та інших предметів, що вимагають міцності та гнучкості. Завдяки цим властивостям він може ефективно захистити технологічне обладнання.
  • Бамбук допомагає зберегти здоровий ґрунт. Глибоке коріння рослини захищає ґрунт від ерозії. Якщо бамбук збирати правильно, площу не потрібно потім знову засаджувати.

Бамбук — чудовий замінник пінопласту і пластикових пакетів, які зазвичай захищають ноутбуки під час транспортування.

Комп'ютери можна упакувати у безліч різних матеріалів, у тому числі і в картон. Під час процесу рециркуляції електроніки корпус відділяється від друкованих плат і металевих компонентів, тому можливість переробки корпусу дуже важлива.

Найчастіше жорсткий пластиковий корпус переробляється для використання в іншій електроніці, але якщо його не переробляти, може знадобитися багато років, поки він подрібниться на звалищі.

У ноутбуках ASUS Bamboo використовують зрілий бамбук Moso, якому близько 2 років. Виробничий процес вимагає менше енергії, ніж при створенні традиційних металевих сплавів, які очищають від бензину.

Крім того, ноутбук Bamboo дозволить користувачеві мати більш «особисті» відносини з комп'ютером, кажуть творці. Користувач придбає індивідуальний ноутбук, і під час роботи кожне дотик до сенсорної панелі буде приносити задоволення, адже подібні відчуття може дати лише натуральне волокно, таке як бамбук.

Бамбук — приголомшливе поєднання стародавнього і сучасного, його використовували і шанували за його властивості протягом багатьох століть у китайській культурі.

Застосування такого екологічно чистого природного матеріала, як бамбук, — це гармонія між технологією та природою, легка, потужна і стильна.

Використання бамбука стає також дуже популярним під час створення одноразових речей, наприклад, бамбукового посуду, кухонних рушників і багаторазових сумок.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...