Неділя, Жов 24, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Бельгійський політик одержав гнівного листа від китайського посла

Вівторок, 2 червня 2020 року

Тео Франкен під час засідання Комітету з внутрішніх справ бельгійського парламенту, Брюссель. THIERRY ROGE/AFP через Getty Images

Член бельгійської Палати представників Тео Франкен нещодавно заявив, що одержав гнівного листа від посла КНР у Бельгії після заклику до незалежного розслідування реакції влади Китаю на спалах коронавірусу (вірусу КПК*). Про це 27 травня повідомило видання Politico.

«Світ хоче знати, чому і як локальний спалах епідемії в Ухані переріс на глобальну пандемію, яка паралізувала світову торгівлю і забрала життя більше чверті мільйона чоловік. Відповіді на це може дати тільки ретельне розслідування», — говорить Франкен у пропозиції, поданій бельгійському парламенту.

«Пекін, проте, продовжує перешкоджати цьому і вкрай оборонно реагує на будь-яку пропозицію про перевірку незалежною організацією».

Посол КНР в Брюсселі Цао Чжунмін швидко відреагував на пропозицію Франкена. У листі він висловив невдоволення проханням політика про розслідування, пише бельгійське ЗМІ Het Nieuwsblad.

Цао Чжунмін заявив, що ті країни, які роблять запит на розслідування, політизують наукові проблеми. Посол також не згоден з тим, щоб влада Китаю взяла на себе відповідальність за розповсюдження вірусу.

В кінці листа посол пише:

«Бажаю вам міцного здоров'я».

Франкен лаконічно відреагував на гнівного листа:

«Чи можу я радіти з того, що ще живий? У Китаї люди, які шукають причини виникнення коронавірусу, зникають».

«... Проте я продовжую сподіватися, що розслідування скоро почнеться, оскільки всі родичі жертв мають на це право. В комуністичних країнах інтереси держави можуть стояти вище правди, але не на Заході».

Уряд Китаю також висловив сильне невдоволення Австралією, яка першою звернулася із закликом до незалежного міжнародного розслідування.

*Вірус КПК — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.

Джерело: The Epoch Times

Читайте далі:

Медсестра з провінції Цзілінь заразилася COVID–19. На карантин помістили 55 лікарів (ВІДЕО)

Влада Китаю знала про епідемію ще у листопаді (ВІДЕО)

Влада Китаю скуповує маски і захисні костюми перед другою хвилею епідемії? (ВІДЕО)

Китайська влада оголосила воєнний стан у місті Шулань

Польський письменник пояснює, чому Китай не повідомив одразу про коронавірус

Китайський експерт розповів про особливості нової хвилі епідемії COVID–19 в КНР

Comments   

загрузка...