Неділя, Жов 24, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Світові інвестори позбавляються від китайських акцій та капіталу

Субота, 30 травня 2020 року

Робітники-мігранти в пошуках роботи стоять на узбіччі дороги, 13 березня 2009 року, Шеньян, провінція Ляонін, Китай. China Photos/Getty Images

На щорічній сесії Всекитайських зборів народних представників (ВЗНП) у «Доповіді про роботу уряду» влада компартії Китаю (КПК) не встановила цільовий показник зростання ВВП у 2020 році, повідомляє Radio France Internationale (RFI) .

У доповіді сказано, що в Китаї створено понад 9 млн нових робочих місць, що на 2 млн менше, ніж у 2019 році, а рівень безробіття становить близько 6%.

20 травня Bloomberg повідомив, що економічна зона дельти річки Чжуцзян (район дельти річки — один із провідних економічних і виробничих центрів в материковому Китаю), яка після політики реформ і відкритості компартії Китаю (КПК) була одним із найважливіших двигунів економічного зростання, нині відчуває труднощі.

Деякі виробники в промисловому місті Дунгуань провінції Гуандун заявили, що дев'ять з десяти текстильних підприємств закрилися, а рівень доходів став таким, як 10 років тому.

Гу Су, професор філософії і права в Нанкінському університеті, вважає, що минулі економічні обіцянки КПК не вдалося виконати. А якщо влада продовжить заявляти про економічний успіх Китаю, це розсердить представників середнього класу.

Згідно з фінансовими новинами  від 24 травня, на китайському фондовому ринку спостерігається зниження торгової активності компаній, які володіють акціями класу А. У травні близько 264 компаній в лістингу планують скоротити обсяг продажу акцій. В результаті загальна сума втрат перевищує 41,2 млрд юанів.

За словами економічного радника Білого дому Леррі Кудлоу, ніхто не може впевнено інвестувати в китайські компанії, і США повинні захищати інвесторів від браку прозорості і звітування в Китаї, пише Bloomberg.

23 травня тайванський вчений Се Цзіньхе розмістив у «Фейсбуці» інформацію про те, що китайські підприємства, починаючи з найбільшої в країні технологічної компанії LeEco і закінчуючи онлайн-відеоплатформою iQIYI і кавовою компанією Luckin Coffee, здійснюють махінації з рахунками, що підірвало довіру інвесторів. Але наглядові органи Китаю, схоже, закривають на це очі.

«Ціни на акції Luckin Coffee впали з $51,38 до $1,39, й інвестори все втратили. Акції китайських компаній за участю китайського капіталу, що котируються в США, також почали розпродавати.

22 травня Alibaba впав на 5.87%, Baidu — на 6.1%, Jingdong Mall — на 5.08%, Luckin Coffee — на 30.85%, а iQIYI — на 15.5%... Світові інвестори один за іншим позбавляються від китайських акцій і капіталу».

 Джерело: Epoch Times

Читайте далі:

Представники китайської еліти незадоволені зовнішньою політикою влади КНР в умовах пандемії (ВІДЕО)

Жителі міста Шеньян і закритого міста Цзілінь розповіли про другу хвилю епідемії COVID-19 (ВІДЕО)

Ще одного блогера заарештували за висвітлення ситуації з епідемією у Китаї (ВІДЕО)

Comments   

загрузка...