Четвер, Жов 28, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Вчені назвали 6 натуральних продуктів, які допомагають при захворюванні ясен

Четвер, 4 червня 2020 року

Неправильний догляд за зубами і порушення режиму харчування часто призводять до виникнення в ротовій порожнині інфекції і запалення. Це може викликати захворювання призубної сполучної тканини — періодонтит, а також гінгівіт (легку форму запального процесу ясен) і пародонтит (який іноді називають пародонтозом).

Розвиток гінгівіту може вказувати на нестачу вітаміну С. Також одним із факторів, що сприяють запаленню тканин, які оточують зуби, є куріння.

Знизити ризик появи проблем з яснами допоможе своєчасна і ефективна чистка зубів. Окрім того, для підтримки здоров'я ротової порожнини важливо дотримуватися здорового харчування. Вчені з'ясували, які натуральні засоби допоможуть запобігти розвитку запалення і полегшити симптоми захворювання пародонту.

Зелений чай

Антиоксидантні властивості зеленого чаю допомагають прибрати окислювальний стрес і протистояти утворенню в організмі жирових клітин — адипоцитів. Цей напій містить кверцетин — речовину, яка має антимікробні властивості.

Під час досліджень вчені наносили кверцетиновий розчин на бактерії Actinobacillus actinomycetemcomitans (Aa) і Porphyromonas gingivalis (Pg), які вказують на захворювання пародонту. Після цього кількість шкідливих бактерій істотно скоротилося.

Алое вера

Дослідники виявили, що гель на основі алое вера може знімати хворобливі симптоми запалення ясен. Вони наносили гель безпосередньо в пародонтальні кишені, простір між зубом і яснами, після чого стан пацієнта помітно поліпшувалося.

Олія огірочника (бораго)

Рослина Borago officinalis здавна застосовувалося в кулінарії і медицині. Її олія володіє протизапальними властивостями.

Учасники одного з досліджень, які страждали від запалення ясен, щодня отримували 3000 мг олії огірочника. Потім вони відзначали, що відчули полегшення симптомів.

Акація аравійська

Акація аравійська (також носить назву акація нільська або Acacia Arabica) часто застосовується в медичних цілях.

Під час вивчення впливу порошку і гелю з цієї рослини на 120 пацієнтів з гінгівітом виявилося, що ці засоби дають гарний ефект. Дослідники відзначили, що покращення стану ясен і зубних бляшок можна було порівняти з покращенням після застосування одновідсоткового гелю на основі хлоргексидину.

Лист папайї

Як показало дослідження впливу зубної пасти і ополіскувача на основі листа папайї, вони можуть бути натуральною альтернативою іншим засобам для чищення зубів. Ці продукти з листа папайї можуть зменшувати кровотечу ясен так само ефективно, як і пасти, що не містять лаурилсульфату натрію.

Ківі

Дослідники з'ясували, що вживання цього фрукта в їжу може позитивно вплинути на здоров'я ясен. Вони повідомили, що в учасників, які їли ківі двічі на день протягом двох місяців, зменшилися показники кровотечі ясен і утворення зубного нальоту.

Джерело: Epoch Times

Читайте далі:

Що робить стрес із вашим тілом?

Як зуби записують наше життя: наукове дослідження

Продукти, що знижують тривожність, — дієтологи

Comments   

загрузка...