Четвер, Лис 26, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Через COVID-19, знайдений у лососі, індустрія зіткнулася із проблемами

П'ятниця, 2 жовтня 2020 року

Свіже і перероблене філе лосося компанії Loch Duart на підносі, Сан-Франциско, Каліфорнія, 11 квітня 2008 року. Justin Sullivan/Getty Images

На оптовому ринку «Сіньфаді» стався спалах вірусу КПК* (COVID-19). Влада Пекіну оголосила, що вірус виявили на обробній дошці, а ймовірне джерело вірусу — лосось, завезений з Європи.

Після генетичного аналізу вірус, знайдений на ринку, виявився схожий на штам, виявлений у Європі, повідомив у понеділок на державному каналу CCTV спеціаліст по контролю за інфекційними захворюваннями пекінського Центру профілактики та контролю захворювань (ЦКЗ) Ян Пен.

«Попередній висновок полягає в тому, що вірус пов'язаний із... зараженими морепродуктами або м'ясом, або людьми, які увійшли на ринок», — сказав Ян.

У Цзунью, головний спеціаліст ЦКЗ, заявив 15 червня державній газеті People's Daily:

«Джерело вірусу спалаху не з Пекіну. Мабуть, з іншого місця».

Але додав, що генетичний аналіз необов'язково означає, що вірус з Європи.

«Також можливо, що він з Північної Америки або Росії».

Чжан Юйсі, голова ринку «Сіньфаді», розповів державній газеті Beijing News, що всі дев'ять співробітників, які працюють у лососевих кіосках на ринку, дали негативний результат на вірус.

Тим не менше майже всі пекінські ринки та ресторани прибрали лосося зі своїх полиць і меню в суботу.

У відповідь Норвезьке управління з безпеки продуктів харчування заявило, що немає ніяких доказів того, що риба може бути заражена, пише Reuters.

Вірус не заражає рибу та інші водні організми, тому навряд чи лосось може бути проміжним носієм, пояснив професор інституту вірусології медичного відділення Уханського університету Ян Чжаньцю.

Інформаційний портал Caixin.com цитує експертів, які стверджують, що немає наукових доказів того, що лосось може заразитися і передати новий коронавірус. Ймовірність поширення вірусу в результаті зараження харчових продуктів також вкрай мала.

Інтернет-користувач нещодавно опублікував пост у «Твіттері»:

«Наважуся сьогодні поширити чутки: представники двох сесій дізналися про спалах цієї епідемії в Пекіні. Його виявили перед закриттям в кінці травня, але для того, щоб їх не звинуватили (тому що вони наполягли на відкритті двох сесій), епідемію приховували більше 10 днів.

Тепер вже не приховують, інакше Пекін стане другим Уханем, тому опублікували місцеві дані. 40 проб навколишнього середовища дали позитивний результат, але чому оприлюднили інформацію тільки про обробну дошку для лосося?»

У китайських соціальних мережах також поширилося відео, де показані контейнери з лососем і чути ридання власника-постачальника.

З 14 по 15 червня в таких містах, як Ухань, Гуанчжоу, Сіань, Цзінань, Харбін і в провінції Юньнань, провели обстеження ринків лосося і морепродуктів. Результати тесту на нуклеїнові кислоти виявилися негативними, повідомляють китайські ЗМІ.

Європейська «лососева» індустрія зіткнулася з проблемами

Китай припинив імпорт європейського лосося, через що 16 червня різко впала вартість акцій основних європейських постачальників цього продукту. У Norway Royal Salmon вартість акцій знизилася на 2,9%, у Bakkafrost — на 3,69%, у Mowi — на 3,71%, у SalMar — на 6,39%.

В основному лосось, який продається в Китаї, — імпортний товар. Щороку близько 80 тис. тонн цієї риби привозять із Норвегії, Чилі, Австралії і Канади.

Через епідемію компанія понесла великі втрати всього за одні вихідні, визнав в інтерв'ю китайським ЗМІ 15 червня Ісон Лі, генеральний директор Hofseth International AS, норвезького виробника морепродуктів.

Якщо в Китаї торгівля лососем зупиниться на один місяць, то загальний збиток для галузі може перевищити 700 млн юанів.

За словами Лі, після повідомлення про те, що влада виявила вірус на обробній дошці для лосося, всі клієнти, які не дали остаточного підтвердження, скасували замовлення. А ті, хто вже зробили замовлення, просили відкласти доставку або знизити ціну.

*Вірус КПК — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.

Джерело: The Epoch Times

Читайте далі:

Кількість смертей від COVID-19 у Китаї в 10 разів перевищує офіційні дані, — дослідження (ВІДЕО)

В одному з районів Пекіну після нового спалаху епідемії ввели «Військовий режим»

2,2 млн осіб у провінції Хубей могли заразитися COVID-19, як показало дослідження (ВІДЕО)

Компартія Китаю стверджує, що дотримувалася відкритості і прозорості під час спалаху епідемії (ВІДЕО)

Comments   

загрузка...