Неділя, Лют 28, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Коаліцію проти зростаючого впливу Пекіну створили представники провідних країн світу

П'ятниця, 12 червня 2020 року

Колишній міністр юстиції і генеральний прокурор Ірвін Котлер депутат-консерватор Гарнетт Дженуис виступають після показу фільму The Bleeding Edge в Оттаві, 4 квітня 2017 року. The Epoch Times

Близько десятка держав створили коаліцію, щоб протистояти, як вони кажуть, загрозі, яку представляє зростаючий вплив Китаю для світової торгівлі, безпеки і правам людини.

Міжпарламентський альянс з Китаю (Inter-Parliamentary Alliance on China — IPAC), про створення якої оголосили 5 червня, і до якого входять високопоставлені політики з різних країн, зокрема канадський депутат Гарнетт Дженуіс і колишній канадський генеральний прокурор і міністр юстиції Ірвін Котлер, які є співголовами альянсу.

У коаліції представлені США, Австралія, Німеччина, Японія, Норвегія, Швеція, Великобританія і Європейський парламент.

На веб-сайті альянсу заявлена його місія — розширення співпраці між «законодавцями-однодумцями» для вироблення «попереджувального і стратегічного підходу» з питань, пов'язаних з Китаєм.

Виступ його представників опубліковано на сайті IPAC:

«Те, що ми колись бачили в зростанні Китаю, більше не відповідає дійсності».

«Ми думали, що з часом Китай відкриється. Цього не сталося. Фактично сьогодні це авторитарний режим усередині країни, який стає все більш напористим за кордоном».

Міжпарламентська група називає своїми цілями захист міжнародного порядку, заснованого на усталених правилах, захист прав людини, сприяння справедливій торгівлі, зміцнення безпеки і сприяння національної цілісності.

«Підтримання міжнародного порядку — це головний наш обов'язок..., зібравшись разом, ми зможемо підтримувати системи, засновані на правилах і правах людини, — йдеться у відео IPAC. — Тоді і тільки тоді ми приймемо виклик».

Цей крок законодавців є останньою відповіддю китайському режиму на його дії в період пандемії COVID-19 і все більш агресивною міжнародною дипломатією.

В останні роки на Канаду все більше впливає «сильна рука» Пекіна. На деякі товари накладені обмеження, а канадські громадяни Майкл Спавор і Майкл Ковріг затримані у відповідь на арешт фінансового директора Huawei Мен Ваньчжоу у Ванкувері за запитом про екстрадицію від влади США.

Інші країни також «покарані» за виступ проти Пекіна.

Минулого місяця Китай підвищив тарифи на деякі австралійські товари після того, як Австралія зажадала розслідування причини виникнення спалаху вірусу. Великі китайські державні сільськогосподарські підприємства за наказом Пекіна призупинили закупівлі деяких американських товарів на тлі ескалації напруженості у відносинах з США через Гонконг.

Мета міжнародної коаліції полягає в тому, щоб об'єднатися проти жорсткої дипломатії Пекіна і протистояти намірам правлячого режиму ізолювати неугодні йому країни.

«Коли країни вставали на захист демократичних цінностей і прав людини, вони робили це поодиноко, іноді з великими втратами. Жодна держава не повинна нести цей тягар самотужки », — йдеться у відео IPAC.

Джерело: The Epoch Times

Аналітики вважають, що причиною падіння цін на мельтблаун у Китаї стала так звана дипломатія масок (ВІДЕО)

Comments   

загрузка...