Субота, Тра 21, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Шотландський винахідник придумав, куди подіти пластикове сміття (ВІДЕО)

Неділя, 30 серпня 2020 року

Масштаби забруднення пластиком у світі просто жахають. Звіт фонду MacArthur Foundation за 2016 рік показав, що «з мільярдів тонн пластику, що виробляються щорічно, переробляється тільки 14%».

Шотландський інженер Тобі Маккартні вніс свій внесок у захист навколишнього середовища, застосувавши унікальне, авторський винахід. Його компанія MacRebur використовує пластикові відходи для прокладки «пластикових доріг».

Фото: Illustration – MOHAMED ABDULRAHEEM/Shutterstock

Маккартні вирішив підвищити «низьку якість автомобільних доріг і впоратися з наростаючою проблемою пластикових відходів, яка спостерігається сьогодні в світі». Він також вважав, що його альтернативний спосіб виготовлення дорожнього покриття з переробленого пластику може застосовуватися не тільки у Великобританії, але й в інших країнах світу.

Інженер розповів про витоки натхнення для свого проекту. Перше — це погана якість дороги біля його будинку в Локербі, Шотландія, « в якій було багато вибоїн», пояснив він на сторінці сайту компанії.

Другим джерелом натхнення стала поїздка в Індію. Ця швидко розвивається країна зіткнулася з серйозними проблемами в галузі інфраструктури.

Працюючи з благодійною організацією на півдні Індії, Маккартні зосередився на тому, щоб допомогти збирачам сміттєвих звалищ виявляти і перепродувати потрібний для виготовлення асфальту пластик.

Фото: Courtesy of MacRebur

При цьому він зауважив, що деякі з відходів збирачі складали у вибоїни на дорозі і підпалювали, роблячи саморобний пластиковий наповнювач для ям». Це підштовхнуло інженера до розробки технології виробництва асфальту для доріг в Сполученому Королівстві.

Останнім поштовхом до проекту стала маленька дочка Маккартні.

Коли вчителька запитала дівчинку, хто мешкає в світових океанах, вона відповіла:

«В океанах живе пластмаса».

Маккартні, як батько, перейнявся вирішенням цієї проблеми, щоб доньці не довелося жити в забрудненому пластиком світі.

Фото: Courtesy of MacRebur

«Ми беремо полімери, пластмаси, які люди викидають щодня, — пляшки, пакети, підгузки та гранулюємо їх», — сказав Маккартні CNN.

Компанія MacRebur замінює 6% бітуму комбінацією пластикових гранул.

Маккартні пояснив, що вони використовують 20 тис. одноразових пластикових пляшок або 70 тис. одноразових пластикових пакетів на кожну тонну асфальту.

Ще однією перевагою використання пластикових гранул є те, що міцність і довговічність дорожнього покриття збільшуються. Пластик подібний суперклею, додав інженер. Спочатку був скептицизм з боку уряду, який оплачує утримання доріг. Знадобилося кілька днів, щоб переконати владу Сполученого Королівства і виробників асфальту в тому, що це дійсно працює. Після тестування продукт виявився «на 60% міцнішим», ніж попередні асфальтові покриття.

Компанія також випробує свою технологію в інших країнах, таких як США, Канада, Бахрейн і Саудівська Аравія. Підприємство Маккартні також співпрацює з корпораціями, районними асоціаціями і навіть приватними домовласниками, щоб знайти підходящі рішення для необхідних типів мощення.

Джерело: The Epoch Times